Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 16 évesen el lehet menni a...

16 évesen el lehet menni a munkanélkülibe?

Figyelt kérdés
Sziasztok 16 éves srác vagyok nemsokára töltöm a 17. életévem és mivel már nem vagyok tanköteles, és dolgozni szeretnék menni mivel szegények vagyunk és kellene a pénz ezért is kérdezem. Nekem több barátom is mondta, hogy mikor otthagyta a sulit akkor 16-17 évesen mentek a munkanélkülibe unkát keresni.
2015. okt. 19. 08:08
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Persze, el lehet. Csak 16 évesen, 8 általánossal elég nehéz bármi értelmeset találni.
2015. okt. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem én, csak mégis legyen valami... Most itthon uljek egész nap és bas**m a gépet? :) Nekem már az is jó ha adnak valami alkalmi 1-4 hónapos munkát még össze szedem magam valamennyire akár raktáros akár fizikai akár gyárba...voltam már gyárba is diákmunkán is. Csak azt nem tudtam hogy be lehet jelentkezni 16 évesen, és tudtommal munkanélkülibe olyanok mennek akiknek szinte csak 8 általános van.
2015. okt. 19. 08:37
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
lehet menni és segítenek (a munkanélkülibe sajnos diplomások is járnak...) Azt is meg kellene próbálni, hogy valamilyen szakmához segítsenek - esetedben meg is fogják tenni - azalatt kapsz kis pénzt is, hogy megélj, és lesz valami,amihez értesz, könnyebben találsz majd munkát. Párhuzamosan nézd a hirdetéseket is - hátha találsz valamit melyik megyében laksz?
2015. okt. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

"Most itthon uljek egész nap és bas**m a gépet?"

Nem, én azt javasolnám, hogy tanulj, és legalább érettségizz le. Mert később sokkal szarabb lesz. Érettségi nélkül meg a legtöbb helyen csak kiröhögnek majd, és sehova nem tudsz előre lépni. Nem is értem, minek kellett megint 16-ra vinni a tankötelezettséget, mintha bármit tudna magával kezdeni egy 16 éves minden végzettség nélkül...

Persze, elhiszem, hogy szegények vagytok, de ezt valahogy akkor is meg kell oldani. És ez a szüleid kötelessége.

2015. okt. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%
Miért nem tanulsz? Mi lesz veled később? Miből fogsz felnőtt korodban megélni?
2015. okt. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
79%

Nem akarlak elkeseríteni, de érettségi nélkül még gyárba, meg raktárba, meg árut pakolni sem nagyon kell az ember. Nem azért, mert ne tudná megcsinálni, hanem azért, mert jelentkezik az állásra 50 ember a 90%-nak legalább érettségije van, így a cégek első körben közülük fognak válogatni. Ahova meg tényleg felvesznek érettségi nélkül, ott hatalmas a túljelentkezés is, mert elég sokan döntöttek évekkel ezelőtt úgy, hogy nekik nem kell semmi papír, és sokkal elkeseredettebbek nálad.


Tanulj, legalább valami szakma vagy érettségi legyen a kezedben.

2015. okt. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
61%

Érettségi nélkül, ma már takarítónak sem vesznek fel állandóra. Nem tudás, hanem a feltételezett szorgalom és elkötelezettség hiányában.

Lehet gyorsítottban végezni az iskolákat estin és levelezőn. Gimnáziumot például két év alatt.

Aztán szerezz valami jó OKJ-s képzést!

Ilyen hozzáállással, még addig is könnyebben kapsz munkát.

2015. okt. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
69%

nem a többiek ellen akarok szólni, 8 osztállyal is van azért esély, abban az esetben, ha a munkaügyi központ épp tud olyan képzést indítani, ahova nem feltétel az érettségi, például targoncavezető tanfolyam. úgy már azért raktárba, gyárba könnyebb elhelyezkedni.


de ettől függetlenül persze én is azt tanácsolom, hogy érettségizz le. nekem is volt osztálytársam, aki amellett, hogy nappal suliban volt, többnyire mosószergyártó üzemben dolgozott, szóval nem lehetetlen, csak nehéz nyilván, mert fárasztó.


engem azért bosszant ez a targoncavezetői tanfolyam, mert itt a környékünkön ha felmegyek a munka.hu listájára, legalább 4-5 cég keres targoncást...és én meg el lettem küldve egy olyan tanfolyamra, amivel itthon is elvétve lehet elhelyezkedni, ott is minimum 5 éves gyakorlattal...ráadásul a szakmát normál körülmények között is 2-3 évig tanulják, nem 2-3 hónapig...


munkát ők sem tudnak neked gyártani, ellenben mivel 25 év alatti vagy, és emellett regisztrált álláskereső lennél, így támogatható vagy, amelyik cég szerződésben áll a munkaügyi központtal, annak bizonyos ideig egy fillérbe se kerülnél...más kérdés, hogy elég kevés cég tud egyáltalán erről...de ahol direkt támogatható embert keresnek, ott nyilván előnyöd van.

2015. okt. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!