Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diploma előtti álláskeresés?

Diploma előtti álláskeresés?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Januárban szeretnék államvizsgázni, és már most elkezdtem nézelődni az állások között, amiket esetleg megpályázhatok. Találtam egy ajánlatot, ami hirdet gyakornoki programokat, és diplomásoknak számára is munkalehetőséget. Arra gondoltam, hogy megpályázom, mivel a jövendőbeli végzettségem megfelelne a feltételeknek, és rendelkezem a szükséges nyelvtudással is. Nem tudom szóba állnának-e velem, hiszen még néhány hónapig egyetemista vagyok, és nem tudnék teljes munkaidőben dolgozni, csak heti néhány napot... Viszont ha felvennének heti néhány napra, és elégedettek lennének a munkámmal, és sikerülne a diploma, és aztán felvennének teljes állásban, nagyon szuper lenne! :) Egyelőre hezitálok... Mit tennétek a helyemben? Pályáznátok, vagy nem? Minden választ nagyon köszönök!
2015. okt. 12. 19:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem próbáld meg. Ha nem is vesznek fel, akkor is legalább +1 tapasztalat az állásinterjúk terén.
2015. okt. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha keresett szakmád van, akkor simán felvesznek így diploma előtt is.
2015. okt. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem mondanám, hogy keresett, elég nehéz elhelyezkedni benne sajnos. Ezért is gondoltam, hogy kár lenne kihagyni egy ilyen lehetőséget. :/
2015. okt. 12. 20:29
 4/6 anonim ***** válasza:
Próbáld meg, mit veszthetsz vele? max nem vesznek fel...
2015. okt. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A gyakornoki pozíciót pont a még felsőoktatásban tanulóknak találták ki. Te lassan kinövöd, hiszen megkapod a diplomát. Gyakornokoskodni 1-1,5 kellett volna elkezdeni, hogy mire megkapod a diplomád ne csak pályakezdő pozícióra pályázhass, vagy ha mégis nagyobb eséllyel kerülj be. A legnagyobb probléma a diploma utána álláskereséssel, hogy nincs szakmai tapasztalatod (a szakmai gyakorlat egy vicc), így sokkal nehezebb. Persze ha piacképes diplomád van, simán lehet, hogy pillanatok alatt találsz munkát.
2015. okt. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
*előző vagyok, 1-1,5 éve akart lenni
2015. okt. 13. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!