Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egyetemi végzettség nélkül is...

Egyetemi végzettség nélkül is lehet jól keresni, jól élni külföldön? Milyen munkával?

Figyelt kérdés
2015. okt. 8. 10:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak külföldön, itthon is lehet sokat keresni egyetemi végzettság nélkül, persze kinek mi a "jó". Lehetsz például autószerelő, mérlegképes könyvelő, kozmetikus, vízvezetékszerelő, boltvezető.
2015. okt. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
84%

Jól mondja az első, valamilyen szakma kell a kezedbe, mert sima érettségivel külföldön is csak eladó leszel vagy mosogató. Hozzáteszem, itt (Írországban) ezekből is jobban meg lehet élni, mint otthon egy diplomás tanárnak vagy irodistának, szóval ha úgy érzed, hogy téged az efféle munkák kielégítenének, akkor nem hülyeség elgondolkozni a kiköltözésen.


Egyébként itt nálunk meglepően jól lehet boldogulni diploma nélkül, ha van szaktudásod, tapasztalatod, akkor sehol sem kérik a papírt (pl. IT területen tudok több ilyen esetet is).

2015. okt. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:))
2015. okt. 8. 11:27
 4/21 anonim ***** válasza:
70%

Jól menő vállalkozáshoz nem kell egyetem.

Nézd meg a sok diplomást aki sír hogy diplomája van és gyorsétteremes és hasonló munkát talál csak.

Az oké hogy valaki jó tanuló meg diplomája van de a való éltben is helyt kell tudni állni.

Erről találtm gy nagyon jó írást is:

"A hagyományos

intelligencia fogalmunk megengedhetetlenül szűkkeblű, hiszen csakis azokat tartja kiválónak, akiknek

kiváló a matematikai és nyelvi-lexikális készsége.

Ez az iskolás intelligencia azonban egyáltalán nem készít fel az élet színességéből, és a folytonos

változásból adódó gyűrődésekre és esélyekre. Abból, hogy valaki évfolyamelső, csak annyi következik,

hogy az illető az osztályzatok tekintetében kivételesen jól teljesít. Semmi nem derül ki azonban arról,

hogy hogyan veszi majd az életút elkerülhetetlen kanyarjait."

Amúgy meg ha van egy jó szakmád amihez értesz és van tapasztatod azzal is jó pénzeket lehet keresni külföldön

2015. okt. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
47%

"Hozzáteszem, itt (Írországban) ezekből is jobban meg lehet élni, mint otthon egy diplomás tanárnak vagy irodistának"


hangosan felröhögtem.


A nyugati minimálbérből jobban élsz mint otthon minimálbérből, de közel sem élsz úgy mint pl egy tanár otthon.

2015. okt. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

# 5

Én meg ezen röhögtem fel hangosan!

Volt tanárom 3 éve a 4.diplomáját csinálta hogy 160 ezer legyen a fizuja (középiskolás szakrajz tanár)

2015. okt. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

En sima erettsegivel kaptam egy eleg jol fizeto (irodai) allast eloszok UK-ben, aztan Irorszagban, de volt par ev szakmai tapasztalaton a teruletemen, es folyekonyan beszelem a nyelvet.


Viszont el kellett itt helyben vegeznem par kepzest a teruletemen belul, hogy tovabb tudjak lepni. Azok nem voltak olcsok, de az egyiket fizette a ceg.


Ha jo vagy valamiben, van nyelvtudasod es tapasztalatod, meg nemi mazlid, akkor nem kell diploma. De az is letezo jelenseg, hogy egy Magyarorszagon levo multi cegnel 'bedolgozod magad', es kitranszferalsz, sokakat ismerek, akiknek osszejott.


De ha van lehetoseged szakmat szerezni, az csak elony.

2015. okt. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

"# 5

Én meg ezen röhögtem fel hangosan!

Volt tanárom 3 éve a 4.diplomáját csinálta hogy 160 ezer legyen a fizuja (középiskolás szakrajz tanár)"



És? Azt hiszed az ír 1200 euró jobb? Az ír költségekkel?


A magyar 70 ezernél jobb! A 160 rongynál semmiképpen!

2015. okt. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

A kerdes az hogy hogyan definialod a jol elest.


Annyit nem fogsz keresni mint egy diplomas, de egy stabil megelhetest azert biztositani lehet belol.

2015. okt. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
50%
Az ír 1200 euró jobb! Az ír költségekkel!
2015. okt. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!