Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tennétek, elmennétek az...

Mit tennétek, elmennétek az interjúra vagy már felesleges?

Figyelt kérdés
Jelentkeztem egy gyárba irodai munkára, ahova be is hívtak, de az egyik ismerősöm félreinformált, mert úgy tudta hogy két műszak van, miszerint délutános is, ami estig tart. Mivel oda nem jó nekem a közlekedés, így este nem tudtam volna már hazajönni, ezért le is mondtam az interjút sms-ben. Most kiderült hogy csak egy műszak van, szóval mégis csak jó lenne közlekedés szempontjabol, ezért felhívtam a nőt akivel beszéltem múltkor az állással kapcsolatban. Mondta hogy aktuális még holnapig, meg emlékezett is rám, hogy lemondtam.. Megkérdeztem hogy bemehetnek e mégis. Azt válaszolta, hogy holnap már dönteni szeretne és hogy holnap még megy interjúra pár ember, de ha 8-ra ott leszek, akkor szeretettel vár, ha addig nem érek oda, akkor ne is menjek. Nem volt valami kedves, de megértem őt is. Biztos egy link alaknak gondol, de nekem sem mindegy hogy valahova odamegyek potyára vagy sem..így munka nélkül.
2015. okt. 7. 15:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván menj el, nem értem, mi ebben a kérdés.

Amúgy sem értem, minek mondtad le az interjút egy ismerős információja alapján... ez óriási butaság volt, ne is haragudj, ilyet nem csinálunk.

2015. okt. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem mész oda, nem vesznek fel.

Ha odamész, akkor 50-50 %. Kérdés, mit akarsz: dolgozni vagy tanakodni?

2015. okt. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Menj el, nincs vesztenivalód. Meg lehet érteni őket is, neked meg legyen ez a tanulópénz, ne félinformációkból építkezz, hanem azt vedd készpénznek, amit a munkaadó mond.


Megértem, hogy a közlekedés miatt nem jó bármilyen műszak, de erre még mindig lett volna egy korrektebb, elegánsabb és kevésbé kínos megoldás: ha kedvesen felhívod őket/írsz egy e-mailt, és megkérdezed a lehetséges munkarendet. Sokan ezt már a telefonos körben megkérdezik, és semmi gond nincs ezzel.


Egyébként nagyon sok cég biztosít taxit a későn végzőknek, ha már nincs tömegközlekedés.


Egy HR-es

2015. okt. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok, még annyi, hogy iszonyatosan leírnád magad, ha ezek után nem mennél el az interjúra. Lehet, hogy elintézed annyival, hogy úgysem jelentkezel ide többet, de meglepődnél, ha tudnád, mennyire belterjes a HR-es közösség.
2015. okt. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Mert ő olyan nagyon biztos volt benne. Tudom hogy hülyeség volt, de nekem akart jót, már máskor is volt hogy potyára mentem.. Így most rontottam az esélyeimen, pedig nem vagyok egy megbízhatatlan valaki, de ez most úgy jön le a munkaadónak.
2015. okt. 7. 16:25
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha máskor is volt ilyen, akkor nem tudom, miért nem csinálod azt, hogy a telefonos körben rákérdezel, milyen beosztás lenne, mert te lehet nem tudnád megoldani. Úgyis mindig rákérdeznek, hogy van-e kérdésed. Ilyenkor fel lehet tenni, ebben nincs semmi.


Amúgy meg azzal, hogy elmész egy interjúra, nem vesztesz semmit, max egy kis időt, de sok tapasztalatot nyerhetsz, még ha nem is vállalnád el végül az állást.

2015. okt. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, el fogok menni. Egyébként akivel beszéltem, ő a gazdasági igazgató. Elég kínos lesz. Szerintetek mondjam neki hogy rossz infót kaptam vagy inkább ne, csak ha esetleg rákérdez? Nem tudom ezekután hogy tudnék jó benyomást kelteni és megkapni az állást.
2015. okt. 7. 16:34
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne kezdj magyarázkodni. Maximum, ha rákérdez.
2015. okt. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha rákérdez, max. akkor.

Ne magyarázkodj. Egyébként is esélyes, hogy interjúzni teljesen más személlyel fogsz, akinek fogalma sem lesz az egész sztoriról.

2015. okt. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Na mi volt?
2015. okt. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!