Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Eltűnt a számlámról egy...

Eltűnt a számlámról egy nagyobb összeg, hogyan deríthetném ki hogy ki emelte le a pénzt?

Figyelt kérdés
Esetleg Atm-es felvételt visszanézethetek?

2015. szept. 22. 06:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%

Először kérdezd körbe a közvetlen család-tagjaidat, akik könnyen hozzáférhetnek a kártyádhoz úgy, hogy nem is tudsz róla.

Másodszor bemégy a bankhoz, és ha Atm-es, akkor ott meg tudják mondani, pontosan mikor, melyik automatából történt a felvétel...

Ha nagy összeg, akkor majd mondják, hogy rendőrségi feljelentés, vagy kártya-csere, akármi...

2015. szept. 22. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Az már biztos, hogy kártyával vették fel atm-nél?
2015. szept. 22. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Igen,kártyával.
2015. szept. 22. 08:33
 4/13 anonim ***** válasza:
16%

Szerintem valamelyik kamaszkorú "közvetlen családtag" volt. Az elbeszélgetésnél mondd meg nekik, hogy ha nem tudod kideríteni, hogy ki volt az, akkor rendőrségi feljelentést teszel...

Már ha van "kamaszkorú közvetlen családtagod"!

2015. szept. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
48%

Én másra gondoltam: a minap be akartam regisztrálni valahová, de azt írta,ahhoz, hogy hitelesített eladó legyek (nem muszáj úgy eladni), meg kell adnom a kártyaadatokat és beleegyezem abba, hogy az eladás után jutalékot levegyék a kártyámról. Lehet, én vagyok túl bizalmatlan, de hanyatt-homlok menekültem :D Ráadásul amerikai cég magyar oldallal.

Nem lehet, hogy valami ilyenről van szó?

2015. szept. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%
5-ös vagyok: első körben azért nem gyanúsítanám meg a családtagjaimat (nekem pl. kifejezetten rosszul esne), hanem erősen elgondolkodnék azon, kiadtam-e mostanában a kártyámat a kezemből valamilyen fizetéskor, ahol nem a szemem láttára húzták le vagy jártam-e olyan helyen (kártyával), ahol eddig nem?
2015. szept. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
28%
Nézd meg a számlatörténetet ezután jelentsd a banknak, hogy ez történt...
2015. szept. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem nem meggyanúsítani kell a családtagokat, hanem rákérdezni... és tudatni velük (ha még fiatalok), hogy ez nem vicc, mert ennek komolyabb következményei is lehetnek.
2015. szept. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
79%
Először nézd meg a számlatörténetet, ha pénzfelvétel történt, a helyét és idejét is meg tudod nézni. Ha netes fizetés volt, azt is. Atm felvételt szerintem csak a rendőrség rendelhet el, miután már feljelentést tettél és az ügy már nyomozati szakban van.
2015. szept. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
49%

Nem tudom minek kell a "beszélgess el a kamaszkorú családtagokkal" című történet azonnal!

Magát is minősíti.


A legtöbb kártyás visszaélés természetesen nem így történik.


A kártyát remélem már letiltattad.

ATM kamerájának felvételét természetesen nem nézheted meg, arra csak a hatóság jogosult, az adatvédelmi jogszabályok miatt.


De ha feljelentést teszel, megteszik.

2015. szept. 24. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!