Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha nem annnyira vagyok bejelen...

Ha nem annnyira vagyok bejelentve mint amennyit keresek, de még nem adóztam akkor büntethető vagyok, vagy csak az adózás után, mivel nem vallottam be? Ha kérem a fönököm hogy jelentsen be és megtagadja akkor mit tehetek?

Figyelt kérdés
2007. nov. 6. 20:11
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Már az adóelőleget sem vonják és vallják be megfelelően a béred után, ha nem a valós értékre vagy bejelentve.

Amennyiben tudatában vagy ennek és nem "avatkozol közre", akkor tettestárs vagy az adócsalásban.

Ha kéred a főnököd, hogy jelentsen be, és ő ezt nem teszi meg, akkor munkaügyi felügyelethez, végső soron bírósághoz fordulhatsz, illetve megalapozott ok lehet rendkívüli felmondásra.

2007. nov. 7. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Majdnem biztos, hogy elveszted a munkádat, ha bármit is csinálsz. Legjobb, ha találsz másik munkát, ahol tisztességesek veled. Ha ez nem jön össze, akkor természetesen ne jelentsd fel magad. Két dologgal is védekezhetsz. Egyrészt hazudhatod azt az ellenőrnek, hogy te csak annyit kaptál, amennyi a bérpapíron van. Másrészt azt is mondhatod, hogy a munkaadó megfenyegetett, hogy ha bárkinek szólsz kirúgnak, és te nagyon féltél, hogy elveszted az állásod.
2008. jan. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!