Mezőgazdasági pályázat? Van-e rá valami lehetőség? többi lent
volna egy olyan elképzelésem hogy van egy becsődölt csirketelep 3 ólból áll felszerelve kb15-20 hektáros területtel meg két másik épület ami régen bikás ól volt a tsz idején. Ezt szeretném beindítani ha van rá pályázati lehetőség mivel saját tőkém nincs erre a befektetésre. + hátránya a területnek hogy a tartozást is ráteszik az árra, ami nem 1-2 milla. Terv:
a kibás ólakból legalább az egyiket rendbeszedni és feltölteni bikával (kb 50 db) ezeknek a takarmány megteremne a telephelyen ha bevetném lucernával meg kukoricával. a csirkés ólakba meg teli kiscsirkével (kb 20-23 ezer db) és vágóra termelni azt is de annak már venni kéne mindent.
Megoldható ez ? Számításom szerint érdemes volna vele foglalkozni, abból kiindulva hogy van ilyen a környéken aki egy ólba tart csirkét mindent vesz és van belőlle haszon, akkor miért ne csak hogy lehetne ezt megvalósítani.a bikás részét meg saját tapasztalat alapján érné meg bővíteni néhány darabhoz volt szerencsém mostanában de önerőböl azt se tudom bővíteni.
Mezőgazdasági technikusi megvan a pályázathoz.
Remélem tud valaki olyasmit ajánlani hogy megtudnám valósítani. Az biztos hogy ehhez már néhány alkalmazottra is szükség lenne így munkahelyet is teremtenék ezzel.
ha van rá pályázati lehetőség mivel saját tőkém nincs erre a befektetésre."
Itt el is van lőve a dolog, mivel még a fiatal gazda pályázat is, minimum 10% önerőt igényel, a többi meg még többet és rendszerint utófinanszírozásos, tehát előbb ki kell fizesd a beruházás adott ütemét, "zsebből", majd beadod a kifizetési igényedet, és utólag utalják a pénzt, ha nincs komolyabb fennakadás, de az is lehet, hogy hónapokkal később csak.
100%-ban finanszírozott, maximum a szociális szövetkezeti modell, vagy a nonprofit szervezet, aminek az alapítása meg megint csak önerőt igényelne.
De még foglalkoztatott esetén is, ott van, hogy a bértámogatás utófinanszírozott dolog, tehát a havi pár száz ezres bér és járulékköltséget is előbb neked kell kifizetni, majd utólag megkapod.
Esetleg hitelben lehet gondolkodni, ha megéri a kockázatot, a szlovák és lengyel importtal szemben.
ezt a részét tudtam hogy kell az önerő végülis a hitelben gondolkodtam de nem is az a probléma.
Hanem ez a ki.aszás hogy mindíg azt kell támogatni akinek amúgy is van pénze hát roh.djon meg mind, hiába volna lehetőség ha nincs rá keret, mindíg is elről szólt minden akinek nincs nyomjuk el akinek meg van nyomjuk neki.
pl akinek van 10-20 hektár földje alig tud fejleszteni haladni valahova csak szenved, nyomorog
akinek meg már 100 fölött van az amúgyis megél mert van annyi haszon rajta hogy eltartsa de azoknak nem elég semmi őket kell támogatni aki amúgyis él mint hal a vízben, ezt nem fogom sose megérteni.
nem azt mondom hogy 100 milliókat adjanak a kicsiknek de annyit legalább hogy ne menjen el az életkedve mert annyit alig tud összekuporgatni hogy talán azt látja előlre hogy holnap mit tegyen az asztalra nem azt hogy félévvel előlre tervezgesse hogy hány milliós kirándulásra menjen.
Mindennek ott kell eldőlnie hogy ki hova születik ha valaki szegény családba születik az úgy is dögöljön meg
Ráadásul pl ittvannak ezek a bevándorlók több ellátást kapnak mint amennyit a magyarok 90%-a keres, ez a szégyen.
értem köszönöm annyi a baj hogy kb agy 70 milláért adnák a telepet mert sok rajta a tartozás mert bio csirkézett csak befürdött sokszor nem olt jó a minőség súly darab mindíg eltoltak valamit és sok volt a levonás.
Annyi előnye volna hogy 3 ól ami teljesen automatizált etető meg itató rendszer van benne ebbe már csak nyomatni kéne meg an mellette két üres ól abba meg bika
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!