Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » CNC esztergályosnak érdemes...

CNC esztergályosnak érdemes tanulni?

Figyelt kérdés
azt hallottam hogy jól lehet vele keresni de mennyi idő után?
2008. szept. 7. 22:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Én is hallottam, hogy jól lehet keresni egy ilyen végzettséggel, de konkrét számokat nem tudok. Ha önállóan tudsz dolgozni, akkor már pályakezdőként is magas lehet a fizu. A magas fizetést leginkább az generálja, hogy jó esztergályosból országos hiány van. Én most végeztem a BME-n és az egyik tanárom mondta, hogy a Zrinyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetemen (igen, jól írtam :-) ) van nagyon jó esztergályos képzés és a végzős diákok mindegyike úgy hagyja el az iskolát, hogy már van munkája. Szóval, ha úgy érzed, hogy szívesen csinálnád, akkor nagyon ajánlom. Egyébként esztergályosként külföldön is elég jól ellehet helyezkedni.
2008. szept. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Evil ***** válasza:
300-400eft a kezdő fizu.ha jól tudom akkor 2 éves a tanfolyam.
2008. szept. 8. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen érdemes. Én egy energetikai gépgyártással foglalkozó cégnél dolgozom, és borzasztóan megszenvedjük, hogy kevés cnc esztergályosunk van. Abszolút hiányszakma, nagyon magas ( magyar átlaghoz képest) fizetéssel. Csak sajnos én lánynak születtem:(
2008. szept. 8. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Egy amerikai cég személyügyén dolgozom, én foglalkozom a munkaerőfelvétellel. Az előttem szóló túlzott,hogy 3-400ezret lehet keresni, de nem rossz a kezdő fizu sem. Mi sem találunk soha szakembert, mindenképpen végezd el a sulit!
2008. szept. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A férjem munkahelyén nettó 800-1000 Ft között mozog a CNCsek órabére. És ha egy lelép hetekig hirdetnek, mire találnak valakit. Ja, és vidéken dolgozik, ahol nincsenek is túlfizetve.
2008. szept. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tanulni érdemes, de az én férjem 36 év szakmai tapasztalattal, esztergályos szakmunkásbizonyítvánnyal és CNC megmunkálógép kezelői tanfolyammal folyamatos 3 műszakban szűk nettó 120 ezret keres, koszos büdös elavult ócska gyárban, itt Magyarország középső részén levő iparvárosban. Elkeserítő, lépni nem tud, hová menjen 50 évesen.
2008. szept. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!