Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ki szeretnek menni Pestre...

Ki szeretnek menni Pestre tanulni, meg tudom keresni a saját magam eltartásához szükséges pénzt?

Figyelt kérdés
Érettségi nélkül, ha kimennek Pestre, kapnék egy olyan munkát(lényegében mindegy, hogy mi az), amiből tudnám fizetni a lakást, rezsit, élelmiszereket + amik szükségesek egy embernek?
2015. aug. 27. 09:50
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Illetve mik a lehetőségek?
2015. aug. 27. 09:51
 2/14 anonim ***** válasza:
34%
Honnan szeretnél "ki" menni?? Van valamilyen végzettséged? Hány éves vagy? Fiú vagy vagy lány?...stb...
2015. aug. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
74%
Nem tudom, hogy nézted-e az utóbbi időben a Bp-i albérletárakat, de gyakorlatilag esélytelen.
2015. aug. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Erdélyből.Nincs meg semmilyen végzettségem, ezért szeretnék tanulni.19 éves vagyok, fiú.
2015. aug. 27. 10:10
 5/14 anonim ***** válasza:
64%
Ha már van magyar állampolgárságod, akkor lehetséges. Tanulhatsz ingyen OKJ-s szakmát és mellette végezhetsz könnyű fizikai munkát, pl árufeltöltés vagy gyorséttermi munka. De ebből nem lehet fenntartani egy lakást, tehát csak olyan módon működhet, hogy társbérletbe mész, többen laktok egy lakásban és megoszlanak a költségek. Nem lehetetlen, de nem is könnyű.
2015. aug. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Érettségi nélkül, még ha kapnál is munkát, minmálbérnél többre ne számíts - ez nettó 70 ezer ft.

Egy albérlet min. 30 ezer ft+ rezsi, kb 50 ezerre jön ki összesen és 2 havi kauciót kérnek. Kezdésnek kellene 150 ezer ft ahhoz, hogy idegyere (vonat Pestre, stb). Van ennyid?

Utazáshoz bérlet, ha dolgozol, a felnőtt bérlet 9.500 ft havonta. Munka mellett meg sokkal nehezebb tanulni, amikor a létfenntartásodat is állni kell... Nem kell nagy számolás hozzá, hogy rájöjjön az ember: ha tanulni szeretnl, otthon szinte tuti, hogy olcsóbban tudnád megoldani

2015. aug. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

"Egy albérlet min. 30 ezer ft+ rezsi, kb 50 ezerre jön ki összesen és 2 havi kauciót kérnek."


Hol? Én fejenként 50 + rezsi alatt nem nagyon látok albérleteket.

2015. aug. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Az OKJ-s képzésekhez kötelező az állampolgárság megléte?
2015. aug. 27. 12:28
 9/14 anonim ***** válasza:
Az ingyeneshez igen. De állampolgárságot szerezni igen könnyű ha erdélyi magyar vagy, Megéri utánajárni.
2015. aug. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Az OKJ-s képzéshez érettségi is kell.
2015. aug. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!