Miért megy a fújólás, a lenézés, a valós fizetési adatokkal kapcsolatban?
A) Amint egy programozó benyögi a 600e-es fizuját, egyből jön, hogy kamuzik. OK én is egyet értek, hogy ezen válaszok max. 5-6 embertől származnak, akik minden kérdésnél hangot annak nettó 500-600e-es fizetésüknek és ez már idegesítő sokaknak :)
B) Tanárok nettó 100e-150e közötti fizetésére írják, hogy csak kamu. Sokkal többnek hiszi a jó nép, irigykednek a 46 nap szabira, amiből 10-15 nap nyári ügyeletként megy el. Nem veszik figyelembe, hogy a munkaidő nem fix 8 óra, családban is van 2 egyetemi oktató, nettó 110e és 150e-ért.
Nővérem előző félévi órarendje:
A munkaidő érdekes volt hétfő 2*2 óra, de 1ik reggel 8-kor indul, másik este 5-7 között, köztes időben cikkírás. Rendben ez még a jobb eset, de kedden reggel van 3*2 majd 2 óra szünet és újra 3*2 óra, szerdán ismét. Csütörtök tanóra mentes, csak tantárgy konzultáció (90 min), megbeszélések (1-3 óra), diplomajavítás, diploma konzultáció (2 óra). Péntek óramentesített nap, 2 hetente 2 óra tanszéki, bemutatók, projektek haladási riportja, cikkírás, kutatási feladatok.
Szombat 2-3 hetente távoktatás, héttől függően 4-6-8 óra megtartása.
Dolgozatjavítások, ZH-k, tananyag kidolgozás, felkészülés, új tantárgyak indítási munkálatai, kapcsolattartás, levelezések, cikkírás, konferenciák nyomon követése, valamint azokra való pályázatok követése, megpályázása, stb...
Ha leírom a tanári fizetést, egyből megy az anyázás, a "kamu"-zás, az irigykedés... Sokan írják nem vagyok vele tisztában egy tanár fizetésével azért írok keveset, sokak szerint semmit nem csinálnak...
61-ből 59 esetben 0%-ot kapok :), ennyire nincsenek tisztában az emberek a kőkemény magyar valósággal?
C) Mérnökök fizetése.
a) Nettó 200-300e a válaszadók lekamuzzák, semmirekellőnek, haszontalannak nézik a munkájukat, lenézik őket, KAMU királynak titulálják. Valóságban pedig a saját önzőségüket, irigységüket próbálják sikertelenül álcázni.
b) Nettó 94-150e közötti fizetésűek, szintén megkapják a KAMU jelzőt, szintén megy az anyázás rájuk. Pedig ez a valóság!
Dolgoztam én is nettó 97e Ft-ért havi 6-7 napon át 10-12 órában mérnökként (reggel 8-tól este 6-8-ig), 12 emberért és munkájáért feleltem, egy év alatt idegroncs lettem :) Mára megtanultam ezen mosolyogni, váltottam erdészeti munkás, majd benzinkutas lettem, kevesebb munkaidő, kevesebb felelősség, közel azonos, de többnyire magasabb fizetés és a mozgás öröme.
Jelenleg ismét a régi cégnél dolgozok mint laboráns, nettó 120e-ért, munkaidő fix 8 óra, de ebből max. 5-6-ot dolgozok le, néha rájön a túlóra, amit ebben a feladatkörben kifizetnek nettó 1000Ft/óra, 10-edikei fizetésem 160e volt.
6-kor kezdek, a vezetőnk a régi feladatomat látja el szintén 120e-ért, még betanul szegényke így, mire a napi feladatokat megkapjuk majdnem 9 óra, pedig már 7,10-re minden nap benn van, amíg nem végzünk nem mehet el, még maradnia kell 12 ember munkáját kiértékelni. Szerencsére még nem jutott el óda, hogy aznap kitalálja másnap mivel kezdjünk. Ezért mindenki kedveli, engem persze utáltak, mert reggelre mindig órabontásban megvolt, hogy ki mit csináljon.
A nagyfőnök "nagylelkű" volt hozzám, felajánlotta régi állásomat, a mostani vezetőt meg kirúgná. Köszönettel visszautasítottam!
__gyakorlati__ tudást semmilyen szakmában nem lehet megkapni az iskolában, ez nem csak a programozókra igaz
a múltkor dolgozott nálam egy burkoló ő is mondta a segédjére, hogy jó srác, sokat tud, de csak szép falra tud csempézni :) Ezért van a pályakezdő időszak, és az, hogy az ember az iskolán kívül is próbál foglalkozni a dolgokkal, programot ír, elmegy gyakornoknak vagy segédnek
az a mérnök, aki elmegy nettó 97 ezerért dolgozni az meg is érdemli
biztos én valami csodahelyen dolgozok, mert minőségügyi mérnökként legalább átlag heti 2-3 alkalommal megkeresnek a fejvadászok és nem ennyi pénzről beszélgetünk
A kérdésre válaszolva: az irigység nagy úr, ezért mennek a lepontozások akkor, ha valaki magyar viszonyok között elég jónak számító fizetést ír be (csak tudnám, hogy mi értelme, mert nem hiszem, hogy bárki lelkileg összeroppan, mert lesz egy 10%-os válasza).
Amúgy az is fura, hogy nálunk is cégen belül 100-200ezres különbségek vannak a fizetésekben UGYANOLYAN pozíciókban (vagyis u.az a munka, u.annyi a munkaidő és minden más is azonos) a budapesti és a "vidéki" (konkrétan Debrecen, vagyis nem egy tanya az Alföld közepén) telephely között... Aztán meg megy a csodálkozás, ha valaki vált a konkurenciához.
Kedves 14-es "az a mérnök, aki elmegy nettó 97 ezerért dolgozni az meg is érdemli " , köszönöm a kedvességedet!
2008-ban még más volt az adózás, most ugyan az a fizetés majdnem 120e. Ráadásul 2008 a válság kezdete, a család hitele +60e-et ugrott, tehát választási lehetőségek éhezés, vagy munka nettó 97e-ért. Te gondolom az elsőt választottad volna, nos nem lehetünk mind egyformák.
2008 nem most volt, és képzeld nem mentem el ennyiért akkoriban mérnökként dolgozni, nekem is ajánlottak 120 bruttót akkoriban, úgy, hogy 60 elment volna belőle utazásra, amit nem fizettek volna - akkoriban pofátlanul próbálták kihasználni azt, hogy az autóipari dolgozók nagy része lapátra került
akkor elmentem operátornak/gépkezelőnek 120-130 nettóért arra a pár hónapra és pont heti 40 órát dolgoztam, minden túlórát kifizettek
de ez 7 éve volt, most a környező 3-4 megyében, ahol lakom mérnökhiány van (minőségügyi, gépész, villamos, stb), nem tudom, te hol laksz, hogy csak nettó 120-ért tudsz jelenleg elhelyezkedni, de ha neked ez megfelel, csináld, csak kérlek, ne sajnáltasd magad!
Csak a kérdésre a válasz, érzelmi alapon.
Amúgy több magyar programozó ismerősömet nominálisan magasabb bérrel csábítottak haza Németországból.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!