Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Joggal várhatom el hogy a cég...

Joggal várhatom el hogy a cég a hétvégi vidéki különmunkának az útiköltségét fizesse ki?

Figyelt kérdés

Építőipari cég. A munkaidő H-P. A főnök most bevállalt valami munkát szo-vasra is. Nem kérdezi kinek jó kinek nem, ki ér rá, menni kell.

Igen ám, de a cég bp-i, a pluszmunka meg vidéki helyen lenne. Nem kevés, 80 km, vagyis 160 km/nap.

Hogy jutok oda? A cég buszt bérel a melósoknak? Fizeti a vonatjegyet? Saját kocsival és fizetik a benzint?

Na melyik? Segítek, egyik se. Mindenki megy ahogy akar, és fizeti amiből akarja, mert a cég egy fillért se ad bele.

De ha nem mész, akkor többet nem is kell menni.

Persze feketemunka lenne.

De engem nem érdekelne fekete vagy nem, ha fizetik. De nem fizetik, amit keresnék szo_-vas (ami ugye a pihenőnapom) az el is menne benzinre.

Ez hogy van?


Többen felvetették és én komolyan nem értem, hogy több melós fogjon össze és egy kocsiban hatan is elférnek a benzin is oszlik.

Oké de ELVI dolog. Még ha 6 felé oszlik akkor is én fizetem. És mi a jó fenéért fizessek én egy fillért is azért hogy a cégnek jó legyen? Ha melós kell neki vidéken? Akkor keressen ott vidéken helyit vagy fizesse ki szépen az utolsó fillérig a pesti melósának az összes költségét és köszönje meg hogy a szerződéses H-P munkaidőmmel szombat vas egyáltalán szóba állok vele munkaügyben! Ez így korrekt.


Na bilibe lóg a kezem felébredtem. Mert hogy mi korrekt ez le van szarva, a helyzet meg az hogy csinálod vagy repülsz.

Lassan eljutunk oda hogy én fizetek hogy dolgozhassak. Erre a különmunkára ez túlzás nélkül igaz!


2015. aug. 13. 09:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Természetesen jogos az elvárás.
2015. aug. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Jogos az elvárásod. Ha így ingyenre jönne ki a munka, beteget kell jelenteni, vagy találni valami kibúvót alóla.
2015. aug. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez valami kitalalt tortenet lesz megint...
2015. aug. 14. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!