Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen szakmunkát ajánlanátok?

Milyen szakmunkát ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Kérem, hogy olyanok írjanak, akiknek van valamennyi rálátásuk.

Arról van szó, hogy szeretnék egy OKJ tanfolyamot elvégezni, mert soha nem lehet tudni és lehet én is itt hagyom az országot, a diplomám meg kint semmit nem ér.

Sorba vettem, hogy milyen keresettebb szakmák vannak.


Kőműves: Garantáltan tönkre megy az ember testi épsége.

Ács: Szintén, nyáron nem a legjobb buli 40 fokban a tetőn lenni.

Asztalos: Nem igazán keresett

Autószerelő: Szintén nem keresett.

Hentes: Rámegy az egészséged, mint a kőművesnél.

Szakács: Talán ez, de sokat panaszkodnak a napi 16 óra munkára.

Hegesztő: Szintén kemény fizikai munka illetve magas szintű kézügyességet igényel.

CNC: Na ez már másabb, de sokat hallom, hogy a 3d nyomtatók miatt ki fognak szorulni.

Villanyszerelő: Jelenleg úgy áll a dolog, hogy ez lesz a választott.

Nem kemény munka, keresik és meg is fizetik.


Vélemények??

Természetesen jöhet más is, nem csak a leírásban felsorolt szakmák.



2015. aug. 3. 13:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Gáz szerelő?
2015. aug. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Úgy gondolod, hogy az jó és kint el tudnék vele helyezkedni?
2015. aug. 3. 13:56
 3/8 anonim ***** válasza:
Egy jó autószerelő aranyat ér (főleg ha nem arra megy, hogy csak eltegye a pénzt, aztán összebarmoljon valamit), én biztosra veszem, hogy tele lennél munkával. A villanyszerelő is jó, nem ázol-fázol, és szintén jól keres. Viszont a legeslegjobb a cnc-s, ezt saját ismerősöm által tudom, azzal tényleg hülyére keresheted magad, és hiányszakma. Szerintem a 3d-s nyomtató elterjedése még annyira a jövő zenéje, hogy talán majd az unokádnak lesz konkurencia. 20 éve olyanokat is mondtak, hogy most már légpárnás autóval fogunk járni, és pl. az útépítő szakma is bebukik. :D Hát láthatod mennyire jött be.
2015. aug. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Nem kemény munka, keresik és meg is fizetik. "


Na ezek a kőkemény szellemi munkák. A mérnökök, orvosok.

Minek van neked diplomád különben?


A CNC meg egyébként ma is egy "3D nyomtató". A kemény munka ott kezdődik, hogy cserélni kell benne a szerszámokat a munkadarabokat és ezt össze is kell rakni utána. Mindezt műszaki rajz alapján. Fémipar volt van és lesz. Ilyen szakmákat mindig érdemes tanulni.

2015. aug. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

" Asztalos: Nem igazán keresett

Autószerelő: Szintén nem keresett."


??? Mindkettő jol keres itthon és kulfoldon is.

2015. aug. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Itthon igen, de külföldön nem úgy vettem észre.
2015. aug. 3. 18:23
 7/8 A kérdező kommentje:

Kössz a válaszokat.

Akkor szerintem marad a villanyszerelő.

2015. aug. 3. 18:23
 8/8 goaus ***** válasza:
Villanyszerelő és a CNC a legjobb két szakma most. Mindkettőt agyba-főbe keresik kinn is, nagyon jól meg is fizetik. Hajrá!
2015. aug. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!