Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egyetem helyett külföldön...

Egyetem helyett külföldön dolgozni, jó ötlet?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

18 éves lány vagyok, sajnos nem vettek fel az egyetemre, így gondoltam a B tervemhez folyamodok, ami az, hogy szerzek egy szakmát (jelenleg csak egy érettségim van), közben dolgozok itthon, szerzek elegendő pénzt és szerencsét próbálok külföldön. A nyelvtudásom jó, angol-német.

Van valaki, aki hasonlóan cselekedett mint én? Több embertől is hallom, hogy inkább a külföld, viszont akkor olyan szakmát kéne tanulnom, ami külföldön keresett vagy esetleg hiány. Tudna valaki ötletet adni? Ráadásul melyik az az ország, ahova "kezdőként" megéri elmenni? Ausztria? Szíven szerint Angliában próbálnék szerencsét, de lehet előbb közelebb kéne.

Olyat is olvastam már, hogy nem mindenki tud a szakmájában elhelyezkedni, helyette megy mosogatni/takarítani. Van onnan kiút? Igaz, hogy utána már csak felfelé ível az út? Nem szeretnék örök életemben mosogatni, ha olyan munkára jutok esetleg.

Aki tudna nekem segíteni, tapasztalatot mondani és ötleteket adni annak megköszönném. :)


2015. júl. 24. 14:01
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem ártana tudni, hogy mi az, amit szeretnél csinálni/jelenleg mihez értesz.
2015. júl. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mivel fiatal vagy én azt csinálnám a helyedben, hogy lehúznék 1-2 évet egy szállodában takarítással és utána jönnék vissza ide tanulni (vagy maradnék egy ottani egyetemen), miután megszedtem magam.


Amennyit össze lehet spórolni ennyi idő alatt, az itthon bőven elég a teljes tanulmányi időre, főleg ha állami finanszírozású képzésre mész.


Miből van nyugaton hiány? Gyakorlatilag szinte minden szakmából. Ott azért pörög rendesen a gazdaság és sok szakemberre van szükség, nem úgy mint itthon (bár már itthon is hiány van több helyen...)

2015. júl. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!