Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Óceánjáró hajós munka?

Óceánjáró hajós munka?

Figyelt kérdés

Van egy pincér haverom, aki azt újságolta, hogy azon gondolkodik, hogy kimenjen-e óceánjáró hajóra dolgozni, mert nagyon jól fizetnek + világot is szeretne látni és nekem is megtetszett az ötlet.


Egy félév múlva végzek egyetemen (persze ha sikerül az államvizsga) és mérnökinformatikus leszek. Gondolom egy nagy óceánjárón informatikusokra is szükség van és erről lenne néhány kérdésem.


- Mennyire nehéz bekerülni?

- Milyen a munka?

- Hogy fizetnek?

- Angol felsőfok és német középfok elég?

- Milyen 2-3 hónapig egy hajón dolgozni?


Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget!



2015. máj. 30. 21:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Általában informatikust nem keresnek hajókra, főleg csak a vendéglátásban keresnek, pincér, felszolgáló, szakács, szobalány, konyhai kisegítő ilyenek. Kijutni főleg közvetítő irodán keresztül lehet és ők csak vendéglátásban tudnak elhelyezni, én is körbejártam már ezt a dolgot, voltam 2 helyen is. Én szobalánykodásban gondolkozom, szóval ha van jó fizikumod és nem riaszt meg hogy egy kicsit mást csinálsz amit tanultál, vendéglátásban talán eltudnak helyezni, vagy recepcióra, mert feltételezem jól beszéled az idegen nyelvet és a reciken is nagyon jól lehet keresni, használd ki!
2015. máj. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kijutás közvetítőkön keresztül történik, plusz jó ha van ismerősöd már kint:


www.crew.hu

www.gmnhungary.com



Heti hét nap munka, nincs szabadnap. Napi 10-12-16 óra. Nincs nagyon 2-3 hónapos szerződés, maximum helyettesítőként. A többi 6-8 hónapos.


A Cunardhoz most kerestek nem rég informatikust:

[link]


De vendéglátói munkák gyakoribbak,- még szakmai tapasztlat nélkül is sokszor, vagy ha van két nyelved, akkor esetleg housekeeping, vagy front office, igaz óceánon sok világot nem feltétlenül fogsz látni, de nem is börtön, csak elég melós.


Szvsz és tapasztalatom, hogy folyamon könnyebb és közel ott vagy pénzben is, - miközben lehet éppen heti egy két napot még itthon is vagy- csak kevesebb az induló költséged, mint egy óceános vízum 2-300 ezerből. :-)


Felvételi interjúk vannak, elősször az ügynökségnél, szakmai és nyelvi + személyiség, majd a cég embereivel utóbbival lehet nem személyesen, csak telefon, skype, vagy hagyatkoznak az ügynökségre.

2015. máj. 31. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A heti 7napot én azért nem mondanám. Általában csak heti 6nap, ha kikötnek akkor nem az egész személyzet dolgozik. Amin én voltam ott heti 2x kötöttünk ki, igaz nem óceán járó, hanem a földközi tengeren voltunk. Reggel érkeztünk, este távoztunk. Napközben az utasok várost néztek/strandoltak ezért elég volt a személyzet felének dolgoznia aznap.
2015. máj. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!