Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire fontos a Facebook...

Mennyire fontos a Facebook álláskeresésnél?

Figyelt kérdés

Nincs Facebookom. Tényleg ennyire fontos, hogy legyen, ha állást keres valaki? Áruként fel kell tüntetni minden pozitívumot magunkról és összegyűjteni bizonyos számú ismerőst, mert előre megnézik a munkáltatók a lehetséges állásra jelentkezők profiljait és ez alapján véleményt állítanak fel rólad? Eddig kimaradtam ebből a nagy mizériából, de most, hogy állást keresek, lehet, hogy szükségem lenne egy szépen felépített profilra? Menni mindent kell megosztani a nyilvánossággal? Láthatóvá kell tenni a bejegyzéseket, ismerősöket és fényképeket is? Vagy elég ha pusztán van lenyomata az embernek az interneten?


Bármilyen véleményt, tanácsot örömmel fogadok. Köszönöm!



2015. máj. 26. 17:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az a munkahely, ahova faszbuk kell, meg sem érdemli, hogy jelentkezz hozzájuk. Igazából én még nem hallottam ilyenről, remélem nem is létezik.
2015. máj. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem még mindig jobb ha nincs mintha van de olyan mocsok van rajta, hogy rögtön menekülnek tőled a munkaadók.

De mondjuk legjobb ha van és az normális. Nekem se tetszik, de egyre inkább ez van. Persze lehet széllel szembe pisálni csak minek.

2015. máj. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
munkahelykeresésre a linkedin van, nem facebook
2015. máj. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%

"Szerintem még mindig jobb ha nincs mintha van de olyan mocsok van rajta, hogy rögtön menekülnek tőled a munkaadók.

De mondjuk legjobb ha van és az normális. Nekem se tetszik, de egyre inkább ez van. Persze lehet széllel szembe pisálni csak minek." érdekes, engem a linkedinen keresek meg a munkáltatók, nem a facebookon...


vagy lehet nem tudok róla és nézik és érdekesnek találják a profilom: zenéket szoktam megosztani pl a cenzurázatlan verzióját Hurricane (30 Seconds to Mars) (googleez rá), fent van a Goodreadstől a jó része annak, amit az utóbbi pár évben olvastam (90 %-a MM/LGBT erotikus regény, a többi fantasy), ha jól rémlik a Budapest Prideot követem, megosztok minden nyereményjátékos baromságot, ja és van kb 600 ismerősöm, akiknek a 99%-át életemben nem láttam, viszont ugyanazt a játékot játsszuk (jópár a kép alapján orosz maffiózó)...

2015. máj. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
49%
ja és kihagytam, hogy egy szivárvány zászló a profilom háttérképe XD
2015. máj. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Van, ahol utánanéznek, igen. De ha gyakori a neved, esélyük sincs megtalálni. Ha nem olyan komoly a munkakör (pl. bolti eladó), szerintem senki nem szenved ezzel.


Ilyen esetekre, mint ahogy írta is egy válaszoló, ott a Linkedin.


Amúgy a facebook álláskeresés szempontjából nekem hasznos volt. Ott a Szárnyas Fejvadász oldal, ahol láttam már nem egy olyan hirdetést, amit hirdetőoldalakon nem láttam, plusz munkáltatók is megosztanak ott. Legutóbb egy ilyen megosztásra jelentkeztem és mentem is állásinterjúba.


De ehhez sem kell felregisztrálnod, csak napi szinten érdemes megnézni.


Amúgy meg ezzel a megnézik a profilomat dologgal az a bajom, hogy szinte mindent le tudsz tiltani, hogy csak azok lássák, akik az ismerőseid. Tehát hiába keresnek rá, nem látnak semmit, csak egy fotót, meg pár apróságot.

2015. máj. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hasznosak voltak.
2015. máj. 27. 21:36
 8/11 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem. A FB profilomon idegenek gyakorlatilag semmilyen információt nem láthatnak, még a profil képem sem döntő, mert háttal vagyok rajta, és mivel gyakori nevem van, így nem is lehet megtalálni.


Ez eddig soha semmilyen negatívumot nem jelentett álláskeresésnél, senki nem kérdezett rá, ilyesmi. Természetesen a HR-esek meg szokták nézni sok helyen a FB profilt, és ha a publikus adataid nem túl szimpatikus képet festenek rólad, akkor az meghatározhatja a döntést.



Ami sokkal fontosabb (már ha olyan a szakmád), az egy jó linkedin profil. Azt valóban túrják a HR-en, és sokat jelent, ha fel vannak sorolva korábbi profilok, szaktudás, kollégák.

2015. máj. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nagyobb cégeknél a HR osztályon le szokták csekkolni az embereket facebookon. Azt nem tudom, hogy ebből mit szűrnek le, de multiknál jellemző, hogy egy csomó oldal le van tiltva, pl az fb is, kivétel persze a HR-en, mert ők azzal "dolgoznak". Szerintem nem gáz ha nincs profilod, inkább azt nézik hogy akinek van az mekkora artikulátlan primitív idiótának tűnik az alapján. Szerintem biztonságosabb ha nincs, mintha van de nagyon gázos.
2015. máj. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

igy van ahogy az utolso irja... Nehanyan felreertettek, mert nyilvan linkdinen keresik a jeloltet de ha mar megvan a jelolt akkor facebookot is nezik sok helyen mielott behivjak interjura.

Biztos nem mindenhol persze.

2015. máj. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!