Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Irodai munkához milyen végzett...

Irodai munkához milyen végzettség (ek) kellenek?

Figyelt kérdés
Sziasztok, azt szeretném kérdezni, hogy egy irodai adminisztrátori, vagy valami inkább gépelgetős álláshoz milyen végzettségek kellenek? Jelenleg vendéglátósként tanulok, de félek, hogy nem fogom magam helytállni abban a munkában. Esetleg, hogy ezeknek az irodai állásoknak van valami jövője külföldön? Előre köszi!

2015. máj. 21. 20:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Irodai és gépelgetős állás?


Programozó!


Esetleg, hogy ezeknek az irodai állásoknak van valami jövője külföldön?


Igen, elég jó a kereset. Például 3 év tapasztalattal Svájc 6-7 ezer frank, Ausztria 4 ezer euró, Németország 4 ezer euró lazán lehet a fizud.

2015. máj. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
45%
Van ilyesmi OKJ-s képzés, talán irodavezető a neve, de szerintem annak nincs túl sok haszna. Ha ilyen munkában gondolkozol, először is tudj gépelni beszédtempóban. Érts a számítógéphez felhasználói szinten (szövegszerkesztő, táblázatkezelő, bemutatókészítő, levelezés). És tudj kommunikálni magabiztos szinten legalább egy idegen nyelven (leginkább angol vagy német). Ha ezek megvannak, esetleg van egykét papírod is (ECDL, nyelvvizsga), akkor már jó esélyeid vannak.
2015. máj. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát, őszintén megvallva, 2 éves korom óta gépezem és elmondhatom, hogy tényleg a beszédtempóval megegyezeően írok. Angolom, az mondhatni anyanyelvi szintű (2 évet voltam kint Californiába, mert szüleim, konkrétabban édesanyám kapott ott állást).
2015. máj. 21. 21:00
 4/8 anonim ***** válasza:
De akkor miert akarsz vendeglatozni?! Jó angollal nyugodtan probalj multiknal allast keresni.
2015. máj. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Jaj, hagyjuk már a programozó állást! Mindig ezzel jöttök, de nem lehet mindenkinek tehetsége hozzá.

Ilyen adminisztrátori munkát leginkább protekcióval lehet megkapni, angolul ma már nagyon sokan tudnak, ha mást nem tudsz mellé tenni, az önmagában nem elég. Esetleg még egy nyelvvel már komolyabb esélyeid lennének.

2015. máj. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Jaj, hagyjuk már a programozó állást! Mindig ezzel jöttök, de nem lehet mindenkinek tehetsége hozzá."


Honnan tudod, hogy nincs hozzá tehetsége? Irodai gépes munkát kérdezett, aminek van jövője külföldön. Én írtam neki egyet. Nem azt mondtam, hogy legyen ez, mert különben egy senki!

2015. máj. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

" Ilyen adminisztrátori munkát

leginkább protekcióval lehet

megkapni, angolul ma már nagyon

sokan tudnak, ha mást nem tudsz

mellé tenni, az önmagában nem

elég."


Dehogy kell protekcio. És angolul még mindig nem tudnak elegen! Keresni kell. Van egyszerubb irodai állás. Pláne olyannak könnyű aki tud jól angolul.


Hány órában akarsz dolgozni? Heti 40? Álláskereséssel foglalkozol-e minimum heti 40 órában?

2015. máj. 22. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hogy hány órát szeretnék dolgozni? Az mindegy, de ne legyen úgy, mint a vendéglátásnál, hogy minden ünnepnapon dolgoznom kell. Keresgéltem pár állást Cambridge-ben és találtam 2-3-mat, amely pályakezdőknek ajánl munkalehetőséget (adminisztrációs munkárol van szó). Viszont félek, hogy nehéz lesz elsőre megérti a brit akcentust.(Amerikába nem szeretnék menni, mert túl macerás a kijutás)
2015. máj. 22. 16:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!