Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mitévő legyek? Kihez forduljak...

Mitévő legyek? Kihez forduljak? Ki segít?

Figyelt kérdés

Munka kapcsán van kérdésem.

Nincs semmi adósságom, se hitelem se törlesztésem, de pénzem sincs, se munkám.

Apám nincs, anyám beteg és a nagyszüleimmel nem állok olyan kapcsolatban, hogy tudjak pénzt kérni, évek óta keresek munkát, mindenhonnan elhajítanak azzal a szöveggel, hogy nincs semmi tapasztalatom, mert soha 1 percet sem dolgoztam.

Nem szeretnék segélyeken élni, mert nem a becsületesen dolgozó emberek adójából szeretném fenntartani magam.

A kérdés az, hogy milyen bevételi forrást szerezzek? Vagy jobban járok, ha elmegyek külföldre dolgozni?

Semmi esélyt nem látok itt a jövőre nézve, teljesen elvagyok keseredve.

Nem tud nekem valaki egy kis munkát? Az sem érdekel, ha 60 ezres lesz a fizetés, de sajnos jönnek már a csekkek és nem tudok mit kezdeni, napról napra élek.

Egy aggódó lány.



2015. máj. 13. 04:46
 1/6 anonim ***** válasza:
74%

Regisztrálj a Munkaügyi Központnál

Jelentkezz az önkormányzatnál egyrészt segélyért, másrészt közmunkára

Javítsd meg a kapcsolatodat a nagyszülőkkel!!!

2015. máj. 13. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 SándorÚr ***** válasza:

Hol laksz?

Amúgy külföldi munkához legalább 200.000ft kell, és akkor még nyelvudás is.

2015. máj. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Összetudok kaparni annyit, németet társalgási szinten tudom, az angolt meg középfokban.

Budapesten lakom

2015. máj. 14. 18:54
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem!

Ha van valakinek egy jó szakmája, és nyelveket is jól beszél, kimegy külföldre dolgozni a tanult szakmájában, azt még értem, megértem, hiszen egész biztosan többet keres odakint, mintha itthon tenné ugyanezt.


De akinek nincs olyan szakmája, amiben odakint érvényesülni tudna, tehát max. éttermi mosogató-lányként tudna elhelyezkedni. Hát meglehet, hogy ő is többet keresne odakint ezzel, mint ha ugyanezt teszi itthon.

Viszont itthon van lakás, amire nem kell külön költenie. És ugye még itthon a család, a beteg édesanyja, stb. stb.

Akkor miért nem keres/talál magának itthon mosogató-lány, szállodai takarító, hasonló munkakörben magának munkát? Ezeken a területeken itthon is lehet találni munkahelyet.

2015. máj. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 SándorÚr ***** válasza:
Igen én is ilyesmit akartam írni, vagy pl áruösszekészítő raktáros munka is mindig van pl alsónémedii Penny logisztik centerben vagy Gyálon a tesconál, ezekhez munkás buszok is vannak. Én már kint dolgozok angliában ha esetleg valami kérdésed van talán tudok válaszolni.
2015. máj. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Magyarországon lehetetlen elhelyezkedni, mindenhonnan visszahívnak, de aztán elhajítanak, hogy ja bocs mégsem, mert nincs munkatapasztalatod (Sosem dolgoztam, mindenhol ez volt a szöveg).

Gondolkoztam azon, hogy kimegyek Angliába, csak nekem nincs ott egy ismerősöm sem, így nem igazán merek kimenni, teljes ismeretség nélkül idegenek közé.

2015. máj. 15. 14:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!