Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tegyek ha a munkáltató...

Mit tegyek ha a munkáltató nem fizet?

Figyelt kérdés

Írásos szerződés nélkül , szóban megegyezve vállaltam el a munkát 7-től 17-óráig napi 4000Ft-os fizetésért.

A munkáltató orosz így csak tőmondatokban értettük meg egymást.

Az első nap máris azt kaptam, hogy alig van munka , nincs pénz , hogyan fizessek ? Végül rám csapta az ajtót.

A második nap jóval nagyobb volt a forgalom olyannyira, hogy tovább is kellett maradni, ismét szóba hoztam a fizetést , mire elmondta, hogy targonca tönkrement, nem volt munka , hogyan fizessek ? Végül bepattant a kocsijába és elhajtott.


Harmadnap már 7-kor ezzel kezdtem, mert ha tovább folytatja a kifogásokat akkor keresek más helyet, mire ő oroszul leordította a fejem és közölte " alig van munka hogyan fizessek " szokásos és hogy szombaton tud adni , de az biztos , hogy csak egy napot fizet ki.


Tehát a kérdésem, hogy egy folyamatosan dühöngő fatelepet működtető orosszal mégis mit lehet kezdeni ilyen esetben ?


2015. ápr. 16. 15:11
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
"Íràsos szerződès nélkül" - Olyan mintha nem is lennèl ott. Lépj le, màst nem tudsz tenni.
2015. ápr. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mit tehetnél? Mondjuk nem mész oda többé dolgozni?? Az eddig ledolgozott munkádat veheted tanulópénznek is. Legalább egy életre megfogadod magadnak, hogy soha többé nem dolgozol senkinek szerződéskötés nélkül. Ez bizony a te hibád is. Én személy szerint már az első nap rávágtam volna az ajtót, és többé nem mentem volna.
2015. ápr. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen, engem is bosszant, hogy a saját jóhiszeműségem áldozatává váltam.

Olvastam és hallottam arról, hogy hasonló esetben Munkaügyi és Munkavédelmi Felügyelőség szokott lépni, de megéri két munkanap miatt, egyáltalán foglalkoztak vele, vagy maximum orosz " barátom " lehetne kicsit megijeszteni ezzel..

2015. ápr. 16. 15:58
 4/8 anonim ***** válasza:
Feljelented , ennyi . Stex nem lesz , ő meg takarodjon oda ahonnan jött .
2015. ápr. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A te esetedben a Munkaügyi és Munkavédelmi Felügyelőség sem megoldás. Hiszen feketén dolgoztál. Sőt ha nagyon akarnának foglalkozni vele, nem csak az orosz kapna pénzbírságot, hanem te is. Téged is megbüntetnének.

Ne menj oda többé dolgozni, és zárd le ezt a dolgot.

2015. ápr. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mekkora luzer vagy :D

Minek mentel masodik nap?

2015. ápr. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Te nem jóhiszemű vagy, hanem balfácán.

Fenyegesd meg, hogy értesíted a Nátót, és lebombáztatod a "dühöngő fatelepet".

2015. ápr. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

8 helyett 6 ezret végül kifizetett, pedig csak megemlítettem neki a Munkaügyit.

Igen, bosszantott hogy ez az én hibám is ,mert ha már el jó hiszeműsködtem akkor legalább félúton állapodjunk meg, ezért erőltettem és nem hagytam annyiban a dolgot.

Köszönöm szépen az Érdemi válaszokat. :)

2015. ápr. 24. 19:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!