Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha babát szeretnénk, mikortól...

Ha babát szeretnénk, mikortól kell magasabb összegre bejelentkezzek?

Figyelt kérdés
Ahhoz,hogy a max gyedet,gyest ,tgyást kapjam,ha eddig 75ezerrel voltam bejelentve..?Hogy tudom kiszámolni,hol tudom megnézni?Esetleg hol találok egy tb szakértőt aki személyes tanácsot is adna ez ügyben?Köszönöm a segítséget
2007. okt. 31. 21:05
 1/7 anonim ***** válasza:
77%

Itt kaphatsz segitséget, keresd a szakértők között Horváthné Mónikát.

[link]

2007. nov. 1. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%

Ezért lehet, hogy megköveznek, de akkor sem értem ezt az egészet.

"Mikortól kell magasabb összegre bejelentkezzek"...

ERRE AZ A HELYES VÁLASZ, HOGY PONTOSAN AKKORTÓL, AMIKORTÓL MAGASABB ÖSSZEGŰ FIZETÉST KAPSZ. NEM MÁS.

A társadalombiztosítási rendszerünk azért van a béka feneke alatt, mert sokan hiszik, hogy a táppénz valami "lehetőség", és a nyugdíj előtti magasabb összegű fizetés is jót tesz a nyugdíjnak, és társaik. Ne már... Aztán meg szidjuk az államot, hogy miből tartsuk el a gyerekeket... Mikor ott lopjuk meg ahol csak tudjuk?

2007. nov. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
0%

Nos az előző írónak üzenném,ha látja...én tettem fel a kérdés..amúgy..

Az állam bácsi nem fogja megkérdezni ,hogy meg tudod e venni a kiscipőt,vagy a kaját stb a gyereknek,de ha van arra lehetőségem,hogy a munkáltató bejelent magasabb összeggel..aminek a kül.én fiz.,akkor mért ne éljek vele.

Amúgy meg ez mért nyilvánul az állam meglopásának,nem értelek..az a meglopás ha valaki nem fizeti maga után a járulékokat,de mikor évek óta dolgozok és beszületesen fiz.mindent ,sőt a boltban megvásárolt árukkal is megfiz.az áfát..ugye...pedig fiz.adót..na mindegy,akkor ne haragudj, ha azt a két évet nem min.bérrel szeretném eltölteni a gyerekemmel..különben meg attól bőven megfizettetik veled az egészség ügyben az ellátást hiába fizetsz tb-t...szóval erről inkább ne nyissunk vitát,hogy ki lop meg kit...de amúgy kösz a megjegyzést...meg a vádaskodást!!Tényleg sokat segít..remélem magaddal szemben is ilyen beletörődő vagy a dolgokba és nem keresed meg a legjobb lehetőséget,mert ugye a lehetőség azért van,hogy éljünk vele.

2007. nov. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
23%
Esetleg kérdésedet felteheted a foglalkoztatas.hu oldalon. Minden kérdésre pontos választ adnak.
2007. nov. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Nem igazán értettél meg...


Azt kifogásoltam, hogy olyan "juttatást" vesznek egyesek igénybe, amelyekre nem lennének jogosultak (pl. a táppénzes "szabadság").

Nem azt kell elérni, hogy megtaláljuk a kiskapukat és éljünk vele. Persze tudom, hogy mindenki ezt csinálja. Sokkal inkább egy olyan államra kellene koncentrálni, aki támogatja a "kiscipővásárlási projektet". Egyenesen és nyíltan, nem pedig "kiskapukon keresztül".


Persze tudom, hogy ez hazánkban álom... Számos helyen jártam, és az ilyen mértékű "visszaélések" nincsenek jelen a nyugati országokban. Mindenhol vannak kiskapuk. Csak van ahol nem gazdaságos kihasználni őket.


Nem ellened írtam amit írtam. Azt írtam, hogy a kérdésedre válaszolva "jogi értelemben" akkor kell magasabb összegre bejelentkezned, amikortól többet kapsz. A kérdésedre ez a HELYES válasz.


Persze vannak "rafinált válaszok", mint ahogy a kérdést is feltetted, a célod a bejelentkezéssel az, hogy maximális mértékű ellátást kapj. Ez ugye "jogilag" nem helyénvaló, hiszen ki akarsz játszani egy "lehetőséget", vissza akarsz "élni" egy törvénnyel.


Emberileg megértem, hiszen egy baba felnevelésére igencsak kevés az az összeg, amit max.-ban kapsz. Tehát minden forintot meg kell ragadni. De attól ez még jogilag nem helyes és törvény erejénél fogva büntetendő is.


Nem hiszem, hogy bármelyik fórumnak az a célja, hogy jogsértésre buzdítson.


Természetesen sok sikert a babához! Az ilyen jellegű kérdések pedig "maradjanak fű alatt." Mást úgysem lehet csinálni...

2007. nov. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Kedves Kismama! Nagyon jól gondolkozol és igenis használd ki a lehetőségeket! A kicsi érdekében teszed és legyél is élelmes! Sajnos az a szomorú, hogy az állam erre kényszerít egy kismamát,ahelyett, hogy úgy támogatná a családokat, a családalapítást, ahogy azt más eus államokban is teszik. Amíg a kormány ennyire ellehetetleníti a családok életét, addig mindenki a kiskapukat fogja keresni. Sok boldogságot a kicsihez!
2007. nov. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
49%
A szülést megelőző 2 évben elért átlag jövedelmed alapján számolják a tgyást, gyedet. Minnél hosszabb idő ebből ami magasabb jövedelemmel telik el, annál magasabb lesz az átlag jövedelmed. Érdemes bruttő 150000 ezer után fizetni, hogy a maximum gyedet megkapd a baba 2 éves koráig. Utána csak a gyest kapod, ami nem jövedelem függő. Arra is érdemes figyelni, hogy lehetőség szerint ne menj táppénzre, mert lehúzza az átlag jövedelmedet.
2007. nov. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!