Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek nagy butaság...

Szerintetek nagy butaság lenne 4 fele osztani a pénzt?

Figyelt kérdés

4 különböző helyen tárolnám a pénzt 4 különböző célra.

Számlák,pelenka, cigi, kávé.

Konyhai dolgokra, ételre.

Vész tartalék ami hónapról hónapra gyarapodna.

Zsebpénz, ha esetleg venni szeretnénk valamit.

Azért gondoltam hogy így csinálnám, mert valahogy ha egyben van a pénz akkor mindig túl költekezem.

Várom az ötleteket!



2015. márc. 20. 14:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ismerős helyzet...

Nem az, én is ezt csinálom, csak másképp.

Albérlet+rezsi ára.

Kaja pénz, élvezeti cikkek.

Kocsi biztosítása+dízel

Vésztartalék, amit nem költök el váratlan kiadásra (pl. gyógyszer, elromlik a kocsi, esetleg busz pénz ha hazamegyek szüleimhez).

Szintén teszek félre zsebpénzt arra az esetre, ha mondjuk elszakad a cipő vagy kell egy új gatya.

Így mindig tudom, hogy mihez nyúljak.

Hozzá kell tennem, hogy van hitelkártyám is, de azt csak végszükség esetén használom.

2015. márc. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

'Számlák,pelenka, cigi, kávé. '


Na ebbol a 2 utolsot hagyd el, maris rengeteg penzed lesz.


Megall az eszem, hogy a cigi valahogy minden csoro 'szuksegletei' kozott ott van az elso 3 helyen, es csodalkozik, hogy nincs penze...

2015. márc. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Minek külön helyen tartani? egyszerűen megmondod, hogy nem mész X összeg alá (pl havi 25e) és kész, megvan a vésztartalék.
2015. márc. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ez nem ilyen egyszerű... én is herdálom a pénzt, ha nincs kordában... Ezért ezeket borítékban tárolom... ha elfogy valamelyikből megnézem hogy min tudok spórolni, ha semmiből, akkor a hitelkártyával fizetek...
2015. márc. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én se értem minek bonyolítjátok. Hó elején bejön a fizetés, mittudomén 150, ebből 30-at lekötsz rögtön netbankban, aztán nem is gondolsz rá többet.

Ennyi akaratereje legyen már egy felnőtt embernek.

2015. márc. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem én cigizek hanem a párom.

Neki pedig szüksége van rá nyugtatja.

Kávé úgyszintén kell az álmatlan éjszakák után kell nappal élni, ezért szükségem van kis kávéra a gyerek mellett.

A másik módszer hogy írni fogom hogy mire ment el.

Sajnos én olyan vagyok hogy ha látok valami akciót, azt gondolom hogy kihagyhatatlan és felvásárolok belőle akár több hónapra is előre.

2015. márc. 20. 16:33
 7/11 anonim ***** válasza:
na, hát, kérem szépen, így nyomorgunk mi, akiknek SZÜKSÉGLET a cigi és a kávé... Eszemfszom megáll
2015. márc. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem egy bankszámlán van rajta az összes. Nyitottam alszámlákat, de lusta vagyok ahhoz, hogy szét utalgassam a pénzem. Így is minden hónap végén marad, csak ki kell tűznöd egy megtakarítási célt.
2015. márc. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Akkor szoktasd le párodat a cigiről.


A világ legnagyobb baromsága ugyanis, hogy a cigi nyugtat... A gond attól még ugyanúgy jelen van, hogy nincs pénz. Ha nem költene cigire, még lenne is valamennyi. Mellesleg tele van mindenféle méreggel, később beteg lesz tőle, aztán a gyógyszerekre, kezelésekre fognak rámenni az anyagiak. De ott már az egész.


A kávé sem egészséges! De a cigit mindenképp el kell hagyni. Akkor már inkább lottó helyette! De a cigi nem old meg semmit, nem lesz tőle soha jobb, csak rosszabb!

2015. márc. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Amíg gyorsfogyasztású termékekre megy el a fizetés (cigi, kávé, pelenka, tusfürdő, csirkenyak), addig néhány módosítás feltétlenül szükséges:


A párod tessen szépen felnőni és leszokni. Közel 300.000 a havi átlagos nettóm, de én is letettem a cigit, mert a fizetésem 10%-át nem akartam a továbbiakban olyasmire költeni, ami megöl 60 éves korom előtt.


A zsebpénz fogalmát elfelejteni. Pici gyerkőcötök van, viszont te ne viselkedjetek gyerek módjára.


A megmaradt pénzt tudásra kell fordítani, nem pedig fagyira meg csipszre. A havonta "zsebpénzből" meg cigipénzből megmaradt összeget költsétek nyelvtanfolyamra és egy jó levelezős egyetemi képzésre, amivel a jelenlegi fizetésetek a többszöröse lesz a jelenleginek és nem lesznek filléres problémáitok.


Ez a megoldás, nem eldugdosni felnőtt emberként saját magunk elől a pénzt.

2015. márc. 21. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!