Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Adott 1 állásajánlat, benne...

Adott 1 állásajánlat, benne ez szerepel "nemzetbiztonsági ellenőrzés lefolytatása. " Ez gyak. Mit jelent?

Figyelt kérdés
Itt mennyire néznek rá a múltamra? Csak elég szép fekete jövedelmem van az elmúlt évekből, ennek nem kéne kiderülnie. Nem jelentett be az előző cég, meg nálunk ipari méretekben megy a seftelés (SzSzB megye). Gondolom mondanom sem kell, hogy állami hivatalnál lenne az állás!

2015. márc. 18. 09:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt jelenti, hogy szépen belenéznek a múltadba. Nekem még azt is megnézték, hogy a közvetlen családtagjaim voltak-e büntetve.
2015. márc. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom "C" típusú bevizsgálás. Mindenről kikérdeznek és a családtagjaid dolgait is bele kell írni.

Ki mit csinál, mennyi pénze van, hol laktok stb stb


Általában valahova kimennek és megkérdezik a szomszédot, hogy mit gondol rólatok.


Csak akkor javaslom, ha tényleg jó a meló. :)

2015. márc. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy cikk róla:


[link]


Sok szerencsét. :)

2015. márc. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Jó csak ugye itt a feketézés miatt fennál adóelkerülés, ami büntetendő. De aki itt Szabolcsban él, az tudja, hogy sokszor nincs más. Vagy ez már eleve kizáró ok lehet, hogy ilyen környéken élnek?
2015. márc. 18. 09:38
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Felejsd el azt a munkát, fent fogsz akadni. Részletes vagyonbevallás kell, amit aztán titkosszolgálati eszközökkel ellenőriznek is. Megbízható káderek kellenek a közigazgatásba, ami az ő ideáljuknak megfelel.


És ha az ellenőrzés folyamán előkerül egy korábbi törvénytelenség, ráadásul még meg is hurcolnak miatta.

2015. márc. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%

Valamint átkutathatják a lakásod, azaz köteles vagy őket beengedni. És ha találnak nálad valamit, pl tört szoftver, stb akkor is megütöd a bokádat.


Én még nem estem át ilyenen, nem is akarok. Állami szférát nagy ívben elkerülöm, de pár ismerősömnek volt már szerencséje a procedúrához.

2015. márc. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Két olyan munkám is volt, ahol C típusú átvilágítás volt (reptér és banki bizalmi állás). Én annyit érzékeltem, hogy aláírtam a papírt, hogy beleegyezek, aztán X idő múlva szóltak, hogy kész van.

Szerintem állami adatbázisokban néztek szét, nem tudok róla, hogy bárkivel beszéltek volna a környezetemben (családtagok, stb).

2015. márc. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A seftelésed nem valoszinű, hogy érdekli őket. De ha a családodból valaki bűnözői csoportokkal van kapcsolatban vagy el is ítélték akkor az pl szívás rád nézve.
2015. márc. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
53%

De, érdekli őket a fekete jövedelem. Meg hitelek, adósságok is. Egy ismerősöm ezért bukott el a munkahelyen belül egy külföldi kiküldetétst (ami sok pénzzel járt volna) mert hogy csóri szar anyagi helyzete és tartozása miatt feketén másodállásban dolgozott és emiatt addig szivatták, meg basztatták az ellenőrzésen, míg magától azt nem mondta, hogy hagyják békén, meggondolta, nem is akarja ezt az egészet. Nem normálisak amúgy, mert ezt kockázatnak értékelték, holott az pár hónap rendbehozta volna anyagilag úgy, hogy nem szorult volna ezekre a dolgokra. Helyette addig cseszegették, míg megmaradt itthon, ugyanott ugyanolyan szar helyzetben, tovább feketézve.


Amúgy tényleg minden és mindenki érdekli őket. Nekem még az aktuális párom NAGYSZÜLEIről is nyilatkozni kellett.

2015. márc. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
52%

A zsarolhatóságtól szól, mert a titkosított dokumentumok jó okkal azok.

Tehát ha valakinek olyan van a múltjában (vagy a jelenében), amit nem szeretne ha kiderülne akkor azt nem vallja be a bizottságnak, de ha kiderül akkor alkalmatlan.

2015. márc. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!