Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ausztriában keresettek ezek a...

Ausztriában keresettek ezek a szakmák? Gyógyszertári asszisztens, fogászati asszisztens, látszerész.

Figyelt kérdés
Ha itthon elvégzek ezek közül egy okj-s tanfolyamot,akkor el tudnék benne helyezkedni Ausztriában?

2015. márc. 17. 20:19
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

csak 20 ezerrel keresnek többet a gyógyszerészek?

Nem kevés ez egy kicsit?

2015. márc. 18. 17:14
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, én keresek 200.000 ft nettót, és kapok mellé 8.000 erzsébetet.

Gyógyszerészek 220.000 nettót kapnak, erzsébet, meg még valami 5.000 ft-os juttatást. Viszont nekik drágábbak a továbbképzések. (nekünk általában 10.000, nekik 25.000)


Különben ahhoz, hogy egy asszisztens expediálhasson is, 3,5 évet kell összesen tanulnia, tehát nem könnyű szakma!

2015. márc. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem el tudnál helyezkedni, csak nagyon jó német és/vagy angol nyelvtudás kell hozzá. Meg ugye a szakmai tapasztalat.

Van egy ismerősöm, aki kint Ausztriában gyógyszertári asszisztens. Nem panaszkodik! Mondjuk szerintem itthon sem egy rossz szakma.

Ha tetszik vágj bele, ne mások negatív véleménye befolyásoljon.


(Az meg hülyeség, hogy más "csicskája" lennél! Ennyi erővel, mindenki mindenkinek a "csicskája", aki nem vezető beosztásban dologozik és nem ő a nagy főnök.)

2015. márc. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%

de ha mondjuk dolgozhatna vezető beosztásban is miért adná alá?


én is lehettem volna hegesztő, de inkább mérnökire mentem

2015. márc. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

#14! Arra nem gondoltál, hogy neki esetleg ez a szakma tetszik?? Ilyen mentalitással, mint ami neked van mindenki csak ügyvéd, mérnök, gyógyszerész, stb. szeretne lenni!


Nem kellene semmilyen munkát sem lenézni. Inkább örülj, örüljünk annak, hogy akar még valaki az egészségügyben elhelyezkedni. Mellesleg, ha ők nem lennének, akkor pl. ki adná ki a gyógyszered. Szerintem minden munkának fontos szerepe van.

2015. márc. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
3%

ha a gyógyszerészet érdekli menjen gyógyszerésznek, és ne elégedjen meg azzal, hogy csak asszisztens

ezekkel az OKJkkal senki sem lesz kompetens tudományos szakember, sosem látja meg a dolgo igazi szépségét, olyannal meg nem érdemes foglalkozni ami nem is érdekli az embert csak csinálja és kap érte pénzt

2015. márc. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen, keresettek. Főleg a gyógyszertári asszisztens. Persze német nyelvtudás nélkülözhetetlen. Ausztriában dolgozik a sógornőm egy gyógyszertárban és elmondása szerint a termelésben lévő munkások alig kapnak kevesebbet, mint a diplomás laborosok. Az ápolók szemét sem 100 ezerrel szúrják ki.

Nem értek egyet azzal a hozzászolóval, hogy csak a diplomások érnek valamit, ők az okosabbak. Több "értelmiségi" ismerősömből kiindulva sem. Nem egy olyan jó eredménnyel végzett márnökinformatikussal találkoztam már, aki még grafikusan sem tudott linuxot telepíteni. Ezt nem tanítják az egyetemen, fontosabb a diszkrét matek, digszám és egyéb hülyeségek.

Sajnos ezért olyan minőségű az oktatás, amilyen, mert boldog boldogtalant felvesznek a pénz miatt. A felvételit is eltörölték, helyette a nevetséges érettségi van. Gratulálok.

2015. márc. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!