Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Futár (pl GLS) ki lehet? Mi...

Futár (pl GLS) ki lehet? Mi kell hozzá?

Figyelt kérdés

Most a kisfurgonos futárokra gondolok, Mercedes Sprinter pl. Én azt nagyon szívesen csinálnám, imádok vezetni. Van jogsim 2 éve, 21 éves vagyok, de nincs semmi munkatapasztalatom, legalábbis vezetés terén.


Mik az esélyeim? Hogyan érdemes elindulni?



2015. márc. 17. 01:11
 1/3 anonim válasza:

A nagyobb cégeknél (pl. gls) tiszta szívás. napi 2-300 címed is lehet, ez az egészséges többszöröse, mész mint az állat napi 10-12 órát ha nem többet. Fizetni nem fizet kiemelkedőt, szoktak keresni cégekhez, nézz körül a honlapjukon, vagy a profession.hu-n például.

Ha rám hallgatsz akkor először kisebben próbálkozol, mondjuk autóalkatrész-szállítás (unix, bárdi stb) vagy kisebb cégek.

A postánál is van folyamatos sofőr felvétel, igaz ehhez szükséged lehet c kategóriára, gki kártyára, esetleg egy emelő- / hátfalvizsgára - itt bejelentett közalkalmazott vagy, odafigyelnek minden pihenőidőre satöbbi.


Remélem segítettem

egy diszpécser

2015. márc. 17. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

kell némi rutin 3.5 tonnásra és rabszolga lélek.

mert aki bevállalja a napi 13 órát heti 5 nap,az vagy rabszolga lelkű,vagy végtelenül kiszolgáltatott anyagilag,vagy céltalan az élete,mert se kutyája se macskája.

a nagyobb futár cégeknél alvállalkozók vannak,mert a napi 12-13 óra munkaszerűen végzett vezetés ugye törvénybe ütköző ezt meg nem vállalják nyíltan.

ezen belül az alvállalkozón múlik,hogy mennyit fizet neked.

amit legutóbb hallottam a gls-nél 130e alap bér,erre jön 100ft/cím meg a jatt.

ennyi idősen végülis el furikázhatsz pár évet és kereshetsz vele,csak valami ismerőssel tanulj meg furgont vezetni rendesen mielőtt jelentkezel.

felvétel szinte mindig van ilyenekre mert

1.családosok eleve csak végső esetben vállalnak ilyen munkát,mert a hétköznapi élet ebben a munka meg az alvás és ennyi.

2.pár év alatt úgyis kiégsz.

napi 8-9 órában lehetne ez egy tuti meló amúgy,de a napi 13 óra az testileg lelkileg családilag mindenhogy sok.

2016. márc. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

jah a posta futár lehetne fa-sza,ahogy írta az első,mert ott tényleg be van tartva minden előírás,de kapsz nettó 95-110ezret havonta.

a cím is sokkal kevesebb úgyhogy a jatt se több havi 10nél.

és amúgy ezt nem tudom hogy gondolta a posta,de a kocsikban se gps nincs,se telefon,úgyhogy ha neked nincs sajátod amikor új helyre mész,akkor térképből találsz oda bivalyba-sznádra.

2016. márc. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!