Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a különbség a 'váltott...

Mi a különbség a 'váltott műszak' és a 'több műszakos munkarend' között?

Figyelt kérdés

Van egyáltalán különbség?

Melyik mit jelent pontosan?



2015. márc. 10. 21:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a váltott műszak 1 hét délelőtt, 1 hét délután.

A több műszakos lehet 3 vagy 4, vagy folyamatos műszak.

2015. márc. 11. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Vagyis ha jól értem, akkor a váltott műszak az 2 műszak bizonyos időközönkénti váltásban (mondjuk hetente), a több műszak pedig 2-nél több (vagyis min. 3)?!


köszönöm!

2015. márc. 11. 21:33
 3/6 anonim ***** válasza:
50%
Azt jelenti, hogy normális ember ilyent akkor sem vállal el, ha rá van szorulva. Ha minél többen bojkottálnák az ilyen fajta gátlástalan munkaerő-kihasználást, akkor talán a munkáltatók is "emberi" időpontokat választanának munkavégzésre.
2015. márc. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Van hát, a váltott műszak az mindig is a 12 órázást jelentette.


Ami a kizsákmányolást illeti, vannak helyek, ahol csak folyamatos üzem képzelhető el, gondolom, a kizsákmányolást emlegető sem örülne, ha szombaton vágná el az ujját, de ápolónő csak hétköznap reggel nyolctól délután négyig lenne a kórházban. Vagy ha a részeg szomszéd Zsigulijával kiveri a villanyducot pénteken délután ötkor, és az áramszolgáltató meg hétfőn reggel áll neki helyreállítani (de délután abbahagyja, ha addig nem végzett).

Na, az viszont igaz, hogy a pótlékokat jól lecsökkentették.

2016. jan. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Csak hát az előző válaszoló a sürgősségi esetekhez kapcsolódó munkákat említi, márpedig rengeteg munkaajánlat műszakhoz kötött, mégsem ebbe a kategóriába tartoznak.
2016. jan. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem soroltam fel az összes olyan helyet, ahol például a technológia éppolyan uralkodó szempont, mert gondoltam, egyértelmű.

Én egyetlen egy olyan helyet nem látok az országban, ahol ne lenne értelme a több/váltott műszaknak, legyen az az ING Bank ügyfélszolgálata vagy a dunaújvárosi hármas kohó...

2016. jan. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!