Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ezek alapján milyen munka...

Ezek alapján milyen munka való nekem? Mit ajánlotok, amire teljesülnek ezek a feltételek?

Figyelt kérdés

Szóval, valami olyan munkát szeretnék majd magamnak, ahol minél többet lehetek a természetben. Akkor érzem a legjobban magam, ha kirándulok, kimegyek az erdőbe, háborítatlan helyeken állatokat figyelhetek meg, kopár hegyekre mászhatok fel, alpesi mezőket, gyorsfolyású patakokat járhatok be. Jelenleg állandóan itthon ülök és mindenféle bajaim vannak, és otthon, egyedül a gép előtt ülve és rágódva úgy érzem, megöregszem, de amikor kint vagyok és kirándulok, úgy érzem, megint éveket fiatalodok. Nagyon vonzanak a túlélő- és cserkészismeretek és praktikus túlélőkütyük. Imádok utazni, új helyeket felfedezni. Valamiféle terepi munkára gondolok.


Ezzel együtt viszont nagyon nagy az igényem arra, hogy jól fizető, megbecsült munkám legyen. Pl. szívesen mennék erdésznek vagy solymásznak, csak ezekkel egyedül az a bajom, hogy azt tapasztalom, hogy ezek túlnyomórészt szegény emberek, akik sok mindennek állandóan ki vannak szolgáltatva. Egy erdész ismerősöm győzködött múltkor, hogy ne menjek erdésznek, mert állandóan ostoba rendeletekkel szivatják meg őket. Én mindenképp jómódú, befolyásos ember szeretnék lenni, mert szeretem a pénz nyújtotta biztonságot és szabadságot. Egyébként tanulékony vagyok, művelt vagyok, érdekelnek a nagyvilág dolgai, csak épp utálnék íróasztal mögött ülni és számítógépes munkát végezni egy irodában. Most amúgy egy teljesen más irányt tanulok, de annyiban nem bánom, hogy így legalább sokoldalú leszek és több mindent átlátok a világból. Biológiai végzettségem nincs, de tervezek szerezni. 22 éves fiú vagyok.



Köszi a válaszokat!


2015. febr. 15. 12:01
 1/10 anonim válasza:
Legyél túlélő csinálj videót,hogy pár napig erdóbe vagy pl öngyújtóval keres táplálékot csinál telephelyet stb... Ezzekel sokat kereshetsz,ha ügyes és találékony vagy.Majd pedig töldsd fel az internetre youtube-ra.
2015. febr. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

1. Nem Robinson-módra akarok élni, magányosan, hanem emberekkel, csapatban.


2. Ez a téma már eléggé be van járatva és cseppet sem fűlik hozzá a fogam. Mármint ahhoz, hogy ezzel próbáljak pénzt keresni. Arra ott van Bear Grylls, aki egy bazi nagy csaló szerintem.

2015. febr. 15. 13:08
 3/10 anonim ***** válasza:
Favágó!
2015. febr. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Vmilyen televíziótársaságnál (persze sokkal inkább É- vagy Ny-Európában vagy É-Amerikában, ha - mint írod - jól szeretnél élni) kellene természetfilmeket készítő alkalmazottnak lenned. Ennél jobb ötletem nincs.


Dolgozhatnál esetleg nagy nemzetközi természetvédő szervezeteknek is, mint pl. a Greenpeace vagy a WWF, de tőlük nem sok pénzre számíthatnál (ők főleg önkénteseket keresnek, és ha jó néhány évig nagyon meg voltak veled mint önkéntes elégedve, akkor esetleg számíthatnál arra, hogy felajánljanak neked egy fizetett, főállású pozíciót).

2015. febr. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Lehetnél természetvédelmi őr vmelyik nemzeti parknál, de az közalkalmazotti fizetést jelent, szóval nem jól fizetett...
2015. febr. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Mi a helyzet a túravezetéssel? Én voltam olyan maszek túravezetőnél, aki elég szép summát elkért egy pár napos vezetgetésért. Gyakorlatilag úgy él, mint egy erdész, csak embereket vezet.
2015. febr. 15. 19:52
 7/10 anonim ***** válasza:

Az én hobbim meg az alvás...szeretnék megélni belőle de sajnos senki nem akar egy halomnyi pénzt adni érte, aprópénzért meg nem melózok mert igényes vagyok.


Az erdőben nem erőst rohangálnak a megbecsült munkások. De te még lehetsz pásztor...csak te és az állatok akik felnéznének rád.

2015. febr. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A válaszod egyszerre primitív és értelmetlen (tényleg nem tudtam kihámozni az utolsó mondatod értelmét).
2015. febr. 15. 22:16
 9/10 anonim ***** válasza:
Miért primitív? Leírtam én is az álommunkámat.
2015. febr. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha pedig értelmetlen honnan tudod, hogy primitív? Csak megértettél valamit belőle, te kis huncut.
2015. febr. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!