Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Anglia, nyugdíj: Gondoltatok...

Anglia, nyugdíj: Gondoltatok már nyugdíjas éveitekre anyagilag? Valami extra megtakarítás?

Figyelt kérdés

Már egy ideje gondolkozok azon, hogy vajon kéne e valami pluszt fizetnem. Ma olvastam egy cikket, utána akartam járni, mai állás szerint mennyi járna. Egy, a GOV oldalán talált kalkulátor segítségével ki is számoltam, és elképedtem, milyen keveset dobott ki. Egyik oldal azt írja, hogy kábé 140 körüli az alapnyugdíj maximuma, amit kaphatsz-ezért javasolja is, hogy egyéb megtakarításba is kezdjél-másik oldal meg azt írja, ez a minimum, amit kapsz....szóval nem értem. Őszintén szólva, ha ennyi lenne, akkor kábé el is lennék belőle, mert most is kábé ennyit keresek. Persze addig sok minden változni fog. Ti fizettek valami extra megtakarítást nyugdíjas éveitekre?

Most egységesíteni is akarják, ami megint csak a kormánynak jó ugye, és amögé bújnak, hogy ez egyszerűbb lenne az embereknek, mert a mostani rendszer túl bonyolult. Olvastátok ezt, mit gondoltok erről?


2015. febr. 2. 14:49
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Akkor tisztázzuk már, hogy te mit tartasz pengeélnek, meg én mit tartok annak, mert itt fogalmi zavarok vannak. Ha valaki pengeélen táncol, az kockázatosan él az én fogalmaim szerint. Mivel nekem és a férjemnek szerződéses melónk van, olyan melónk, miből kényelmesen meg tudunk élni- igaz, nem sokat rakunk félre, így nem hiszem, hogy kockázatosan élnénk. Akkor állna az fenn, ha nem lenne stabil munkánk, fizetésünk néha lefele ugrálna, néha nem ütné meg azt a szintet, amennyi a kiadásunk. Jelenleg a házunk teszi ki a spórolásunk nagy részét. Ez egy hosszú lejáratú megtakarítás. 15 évvel a nyugdíjba vonulásom előtt tudom befejezni a kifizetését. Mai viszonylatokban 350 fontot spórolok majd meg nyugdíjas éveimre havi szinten-mivel nem kell majd albit fizetnem. Nem mondtam, hogy nehézséget okoz 20 font félretétele, csak azt, hogy ennyivel indítunk.

Nem hinném, hogy nem lennék tisztában azzal, hogy mennyi kell a megélhetéshez idekinn, mivel mint mondtam, már majd 8 éve kinn élek, és eddig nem haltam éhen.

Az összegekkel nem dicsekedni akartam, vagy ilyesmi, tudom, hogy nem sok, csupán azért írtam, hogy azért nem üres a pénztárcám és akármikor hozzányulhatok, ha megszorulok. Nem hinném, hogy akinek vannak tartalékai, az pengeélen táncolna...De ha neked ez pengeél, akkor írd már le léci, hogy hány 10 millió forint szerinted a nem pengeél.

2015. márc. 12. 11:56
 12/12 anonim ***** válasza:
gyári munkások, minimálbérből minek vállalnak be nemhogy egy de 2 gyereket???
2017. jan. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!