Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha te mondjuk eladó lennél,...

Ha te mondjuk eladó lennél, akkor amit 100 Ft-ért szereztél mennyiért adnád el?

Figyelt kérdés
2015. jan. 23. 19:50
 1/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
62%
Ha 1000Ft-ot is adnak érte, akkor 1000Ft-ot. Ha csak 110-et, akkor 110-ért. Nem attól függ, hogy mennyiért szerzem be, hanem hogy mennyi az értéke.
2015. jan. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%
attól függ, hogy mi az, és mekkora a konkurencia mérete.
2015. jan. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
27%
Mennyire van rá kereslet? Extrém helyzetben előfordulhat, hogy még 100-ért sem tudod eladni...Aztán mennyi az eladással kapcsolatos költség, stb.
2015. jan. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Összetett kérdés, és elsőnek igaza van a lepontozás ellenére.


Én amiket 100-ért veszek, azokat 300, 400, 490-ért adom, néha extrém esetben 990-ért.

2015. jan. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Fúú. Akkor elég nagy haszonnal dolgozok.

Szabad megkérdeznek, hogy miket árulsz?

Van saját boltod, vagy csak neten adod el ezeket? Pl vatera meg ilyenek...

2015. jan. 23. 21:07
 6/9 anonim ***** válasza:
Azért egy dolog még nem került szóba, pedig ettől is nagymértékben függ: adózott vagy adózatlan az eladás? Nem a NAV-tól vagyok :D Mert ha adózott, akkor pl igen nagy forgalmat kell ahhoz lebonyolítani, hogy 2-300 ft-os haszonnal eladott áruból kijöjjön a havi kb. 60-70 ezer adó. Tudom, mert vállakozóként én is csináltam és marhára nem érte meg :-(((
2015. jan. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az attól függ, hogy anyagként használod-e fel, hogy beleépítsd egy másik termékbe, vagy vásárolt készletről van szó? Ha vásárolt készlet akkor nyílván a 100 ft a közvetlen önköltséged, mint eladott áruk beszerzési értéke, de ahhoz, hogy megtudd mennyiért éri meg neked minimum eladni hozzá kell adnod a munkaerő költségét, a bérleti díjat, a rezsit, és egyéb működési költségeket. Ha kijön az, hogy az egységnyi munkakköltség, a fajlagos rezsi, bérleti díj stb még pluszban 50 ft-ot rápakol, akkor 150 ft a fedezeti árad. Ez alatt buksz az értékesítésen, e felett viszont profitálsz. Azt már pedig a piac határozza meg, hogy mennyi profitot engedhetsz meg magadnak.
2015. jan. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Bár a 3-as válaszomat lepontozták, de nem igazán értem, miért, hiszen a kereslet (+ a konkurencia) nagymértékben meghatározza az eladható áru értékét.

Ha pl. veszek bizsut 100 ft-ért, amivel a neten Dunát lehet rekeszteni, akkor bizony könnyen előfordulhat, hogy 100 ft-ért sem lehet eladni. Vagy pl. vannak olyan dolgok, amiknek a szállítási költsége (posta, benzin) olyan magas, hogy egyszerűen nem éri meg megvenni a vevőnek. Pl. egy 100 ft-os könyv, ami jó nehéz, lehet akár 1.000 ft a postája és úgy már a vevőnek esetleg nem éri meg - ergo 100-ért sem veszi meg...

Mivel a kérdés általános volt, általánosan válaszoltam - ezért lehet, néhányan azt érezték, hogy ez haszontalan válasz :-) Pedig szerintem ez is hozzátartozik a kereskedelemhez...

2015. jan. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
Áh, a válasz nem haszontalan. Szokd meg, hogy nem azt "pontozzák", hogy hasznos vagy sem, hanem hogy tetszik-e vagy sem. Sokan ráizgulnak, hogy itt van "nemtetszik" gomb is, és nyomkodják. Például az első válaszomat szerintem sokan azért pontozták le, mert nem tetszik nekik, hogy rajtuk gazdagodnék meg.
2015. jan. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!