Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri elvégezni? Anglisztika?...

Megéri elvégezni? Anglisztika? Turizmus és vendéglátás? Gazdaság és Menedzsment? Gazdaságiinformatikus?

Figyelt kérdés

Anglisztika? Turizmus és vendéglátás?? Gazdaság és Menedzsment?? ezek közül melyiket érné meg elvégezni főiskolán?? melyik az amelyikkel a legkönnyebb elhelyezkedni később? mert nem szívesen tanulnék valamit fölöslegesen 3évig

Tudnátok írni mindegyikről véleményt??


2015. jan. 3. 12:28
 1/5 anonim ***** válasza:
16%

Gazdaság és menedzsment, gazdaságiinformatikus. Ezeket választanám. Bár gazdinfó helyett, lehet, hogy sima informatikát. Diákmunkán sok titkárnői munka van, ami jó belépő lehet. Anglisztika is jónak tűnik.

Turizmus és vendéglátás-t én személy szerint nem, mert távol áll tőlem.

2015. jan. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De az informatika része nem nehéz? egyék ismerősöm programozó informatikán van, ami aztmondta tiszta matek még most és én azon meg tuti nem mennék át.. a matekot nem nagyon szeretem, ott menyire kellhet?
2015. jan. 3. 13:04
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát ha nem szereted a matekot, akkor hagyd a gazdasági és az infós szakokat is, nem is értem, hogy jutott eszedbe.

Én angol szakon végeztem, így az anglisztikát nem ajánlom, hacsak nem akarsz tanár lenni. Anno azt hittem, ott majd fejleszthetem az angoltudásom; ha te is ebből indulsz ki, szólok előre: nem. Nyelvészetet és irodalmat tanítanak angolul, olyan, mint a gimis irodalomóra, csak angolul. És a nyelvet sem fogod ott megtanulni, max azt a részét, hogy hogyan kell egy Shakespeare-szonettről beszélni, de nekem végzősként is volt olyan csoporttársam, és most is van olyan kollégám, aki nyelvszakot végzett, és nem tudja magát normálisan kifejezni az adott nyelven.

Szóval ha ez a választék, akkor én a turizmus és vendéglátást mondanám, bár azzal sem tudom, mennyire lehet elhelyezkedni. Az anglisztika véleményem szerint nem ér semmit, a másik kettő meg a matek miatt nem neked való.

2015. jan. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

gazdálkodási és menedzsment a szak neve, és tömör gyönyör matek az első 2 éve. gazdinfo ugyanez, bár véleményem szerint nehezebb mint a gazdmen.

Ha nem vagy jó matekban, akkor ezeket messziről kerüld el.

Anglisztikát akkor ajánlom ha tanár szeretnél lenni, turizmus pedig szintén közgáz képzés, sok matekkal, de könnyebb mint a fent említett kettő. Ha nincs ismerősöd ezen a területen, akkor én biztos nem vállalnám be. Egyrészt mert 3 év, másrészt mert csak fizetősre lehet kb bekerülni (eltekintve pár embertől, akik elérik a 465 pontot, és mégis erre a szakra mennek)

2015. jan. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Info-könyvtáros szakon is nagyon kell a matek?
2015. jan. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!