Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 15 évesen vállalhatok majd...

15 évesen vállalhatok majd nyári diákmunkát?

Figyelt kérdés
Augusztusban leszek 15 (8-án) és arra gondoltam, hogy elmegyek pár hétre valami diákmunkára, hogy szerezzek egy kis zsebpénzt. Úgy hallottam, hogy 15 éves kortól lehet ilyet vállalni. Budapesten lakom. Nagyjából mennyit kéne dolgoznom, mennyit fizetnek és milyen lehetőségek vannak? A válaszokat előre is köszönöm.

2014. dec. 22. 17:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de szerintem több okból is kizárt hogy találj munkát.

-Durván három hét lesz még akkor a nyári szünetből. Ilyenkor már rég van ember az összes munkára.

-18 év alatt amúgy is marha nehéz diákmunkát találni, de vannak olyan szövetkezetek, akik bár a törvény szerint 15 évesen már foglalkoztathatnának, de kikötik hogy csak 16 felett foglalkoztatnak. Nem mondom hogy kizárt hogy elcsípj még akkor valamit, de ne számíts rá. Nagyon kicsi az esély.

2014. dec. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szépen beírod googlebe, a kulcsszavakat, kikeresed a számos diákmunka-szövetkezet egyikét, és megnézed miket ajánlanak, feliratkozol a hírlevelükre, stb.

Többnyire 500-700 körül szoktak fizetni óránként, a munkák pedig elég változatosak, iratválogatástól műanyagszelektáláson át csomagkézbesítésig elég sok minden. Persze bizonyos fokú életképesség és önálló gondolkodás nem árt, bármihez is kezdesz el foglalkozni.

2014. dec. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!