Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Most mi a jó fenét csináljak?

Most mi a jó fenét csináljak?

Figyelt kérdés

1997.áprilisa óta dolgozom ugyanazon a munkahelyen.

Ez idő alatt csak gyesen voltam és 2x táppénzen(egyszer a gyerekkel)

Ez év nov 25.-én mentem el táppénzre,hívtam a főnökömet,hogy 8.-án kell visszamennem az orvoshoz,utána tudok menni.

8.-án reggel hiv a kisebb főnököm,hogy miért nem mentem be?

Mondtam neki,hogy még most megyek vissza az orvoshoz.

Beosztás szerint 8.-a után csak 12.-én kellett volna mennem.(8.-án sem)

Felhívtam a főnökömet,hogy mondtam neki,hogy csak 8.-a után kell mennem. Ő azt mondta,hogy nem, hanem 8-át mondtam.

Én erre azt válaszoltam,hogy de 8.-ára nem is voltam beírva,és nem szólt senki.

Kérdeztem ,hogy akkor mikor menjek?Azt mondta ma pénteken.

Tegnap egy kolléganőm hívott,hogy hétfőre és keddre be van írva a beosztásban az igazolatlan távollét.

Gondolom ma ki is rúgott volna,de nem mentem be dolgozni,táppénzre mentem.Írásban szóltam mindkettejüknek,SMS-ben,hogy legyen nyoma.

Kirúghat azonnali hatállyal?Ha igen mit tehetek?Igazságtalan a igazolatlan,hiszen nem szólt,hogy mennem kel!!!!!!!Ráadásul hétfőre még van táppénzes papírom.Ha kirúg hová fordulhatok?Akkor nemis kapok táppénzt?????

Ha januártól elmennék terhes táppénzre mit tehetne????


2014. dec. 12. 12:23
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
21%

Igen, elmehetsz.

De a helyedben nem kérném azonnal, megvárnám a 45 napot, utána igényelném meg az álláskeresésit, majd megszakítanám, és a szülés leőtt kérném újra, el lehet játszani vele úgy, hogy ha sikerül teherbe esned, jogosult légy ellátásokra.

Priviben szívesen segítek, ha kiderül, mi lesz a munkahelyeddel.

2014. dec. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
71%

Munkanélküli már évek óta nincsen. Munkakeresési járadék van 90 napig.


DE:


(2) A munkaidő-beosztást - kollektív szerződés eltérő rendelkezése hiányában - legalább hét nappal korábban, legalább egy hétre a 118/A. § (4) bekezdésében meghatározott módon kell közölni. Ennek hiányában az utolsó munkaidő-beosztás az irányadó.”


Tehát NEM NEKED KELL VADÁSZNOD a beosztásodat hanem MEG KELL KAPNOD - ráadásul minimum egy hétre előre! Megkaptad?


Ha meg van táppénzes igazolásod akkor nem írhatnak be igazolatlan távollétet - hiszen VAN IGAZOLÁSOD AZ ORVOSTÓL!


Egyszóval igencsak furcsán működnek nálatok a dolgotok. Ha a főnök hülye persze kirúghat - de ezért rommá lehet perelni a céget a munkaügyi bíróságon.


Az egyetlen butaság, amit elkövettél, hogy ok nélkül táppénzre mentél. Ha ezzel lebuksz akkor az bűncselekmény...

2014. dec. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
71%
végre valaki (a #22-es ) észrevette, hogy VAN táppénzes papírja ami még mindig nem járt le, tehát nem lehet igazolatlan!!!
2014. dec. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
0%

NEm volt h..ség, ha lejár a 45 napja és nem lesz biztosítása akkor szerinted ha el kell látni ki a f..sz fogja helyette kifizetni ha közben a nav-nál nem jelentkezett be és nem kezdte el maga helyett fizetni a tb???

A munkanélküli úgy van, hogy ahány bizotsítva ledolgozott munkanapod van 3 naponként jár 1 munkanélküli. Tehát ha volt 30 napod biztosítva amit ledolgoztál, akkor 10 munkanélküli nap jár, ennyi napra számolják ki hogy meddig kaphatod.

2014. dec. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:

Nem ok nélkül mentem el táppénzre!

Ahogy írtam 2x voltam 17és 1/2 év alatt.

Azért mentem el mert a sok emeléstől(sokat kell emelnem a munkahelyemen) 3 gerincsérvem van,és már a munkámat sem tudtam ellátni a folyamatos fájdalom miatt,csak gugolva bírok járni,de legalábbis görnyedve, ezt a főnököm is tudja,hogy ott kaptam.... és látja,hogy megyek. Gúnyolodott is rajtam eleget....

2014. dec. 12. 13:41
 26/32 anonim ***** válasza:
100%

Munkanélküli már évek óta nincsen. Munkakeresési járadék van 90 napig.


ha már javítasz, tedd jól... álláskeresési.

2014. dec. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
42%

ha lejár a 45 napja és nem lesz biztosítása akkor szerinted ha el kell látni ki a f..sz fogja helyette kifizetni ha közben a nav-nál nem jelentkezett be és nem kezdte el maga helyett fizetni a tb???


Kötelesek ellátn i, törvény van rá, nem lehet ellátatlanul hagyni, és nem fizettethetik ki az ellátás költségét. Az OEP értesíti a NAv-ot, ők pedig felszólítják az elmaradt járulék befizetésére.

2014. dec. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
14%

Nem rúghatnak ki. Ahhoz nagyon komoly indok kell. Főleg, hogy azonnali hatállyal. Kell nyoma lennie, hogy korábban nem voltak veled megelégedve, rosszat csináltál. Írásbeli figyelmeztetést kellett volna kapnod. Olyan nincs, hogy valakit csak úgy kirúgnak. Persze van, csak utána be lehet perelni és te fogsz nyerni.

Ha meg most van táppénzes papírod, akkor egyértelműen igazolhatod, hogy aznap azért nem dolgoztál, mert táppénzen voltál még. Arra nem kényszeríthetnek, hogy táppénz alatt dolgozz.

Egyébként mi el akartuk küldeni egy munkatársunkat, mert állandóan hibázott, a feladatát nem végezte, és akkor jöttünk rá, hogy nem lehet kirúgni. Kell hogy nyoma legyen, hogy valami gond volt vele. És nagyon meg kell indokolni.

Szóval nyugi. Kérj segítséget. Vannak ingyenes jogi tanácsadók is minden nagyobb városban.

2014. dec. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Eddig semmi gond nem volt,sem fegyelmim,sem figyelmeztetésem ,semmim nincs!Még szőnyeg szélén sem álltam soha! :)

Köszönöm annak is aki felajánlotta a privit,élni fogok vele ha szükséges.

KÖSZÖNÖM MINDENKINEK!

2014. dec. 12. 14:07
 30/32 anonim ***** válasza:
0%

látod ezért hülyeség mondogatni, hogy mikor mész vissza dolgozni, mert sok helyen ezt készpénznek veszik és így készítik el a beosztást!

gondolom a kollégák is várják, hogy visszamenjél, hogy ők is el tudjanak menni szabadságra!

egyébként a fehér táppénzes papírt bevitted a céghez? sok helyen nem fogadják el csak a bemondást...

ma megint táppénzre mentél? ez elég zavaros így...

2014. dec. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!