Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Most mi a jó fenét csináljak?

Most mi a jó fenét csináljak?

Figyelt kérdés

1997.áprilisa óta dolgozom ugyanazon a munkahelyen.

Ez idő alatt csak gyesen voltam és 2x táppénzen(egyszer a gyerekkel)

Ez év nov 25.-én mentem el táppénzre,hívtam a főnökömet,hogy 8.-án kell visszamennem az orvoshoz,utána tudok menni.

8.-án reggel hiv a kisebb főnököm,hogy miért nem mentem be?

Mondtam neki,hogy még most megyek vissza az orvoshoz.

Beosztás szerint 8.-a után csak 12.-én kellett volna mennem.(8.-án sem)

Felhívtam a főnökömet,hogy mondtam neki,hogy csak 8.-a után kell mennem. Ő azt mondta,hogy nem, hanem 8-át mondtam.

Én erre azt válaszoltam,hogy de 8.-ára nem is voltam beírva,és nem szólt senki.

Kérdeztem ,hogy akkor mikor menjek?Azt mondta ma pénteken.

Tegnap egy kolléganőm hívott,hogy hétfőre és keddre be van írva a beosztásban az igazolatlan távollét.

Gondolom ma ki is rúgott volna,de nem mentem be dolgozni,táppénzre mentem.Írásban szóltam mindkettejüknek,SMS-ben,hogy legyen nyoma.

Kirúghat azonnali hatállyal?Ha igen mit tehetek?Igazságtalan a igazolatlan,hiszen nem szólt,hogy mennem kel!!!!!!!Ráadásul hétfőre még van táppénzes papírom.Ha kirúg hová fordulhatok?Akkor nemis kapok táppénzt?????

Ha januártól elmennék terhes táppénzre mit tehetne????


2014. dec. 12. 12:23
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:

Ez fasza.... :(

Ha felhívom telefonon most,hogy miért mondta,hogy csak pénteken kell mennem és elszólja magát az bizonyíték????

2014. dec. 12. 12:59
 12/32 A kérdező kommentje:
A kérdésem::::HA KIRÚG NEM KAPOK TÁPPÉNZT????
2014. dec. 12. 13:00
 13/32 anonim ***** válasza:
57%
igen, ha kirúg, nncs táppénz.
2014. dec. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim válasza:
Nem hiszem, hogy bizonyíték, mivel szóban hangzik el, ő is meg te is állíthattok akármit. Fel meg nem veheted az engedélye nélkül.
2014. dec. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
9%
táppénz nincs, sőt ha megszűnik a biztosításod, akkor az orovsi ellátás se lesz ingyenes, csak a sürgősségi
2014. dec. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
0%
illetve annyiban javítanék, hogy utólag a sürgősségi ellátást is kifizettetnék veled, szval ha megszűnik a tb-d akkor magadnak azt mindenképp fizesd!
2014. dec. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
0%

Ha kirúgnakm és terhes leszel, az gáz, mert akkor vagy fizeted magadnak a tb-t minden hónapban vagy csak fizetős ellátásra mehetsz majd meg fizetős terhesgondozásra.

Kérj bocsit a főnöködtől és reméld hogy nem rúg ki.

2014. dec. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:
Kérjek bocsit mert direkt alámtett? És nem én vagyok az első,hanem a 4. az évben akit így-úgy kirúgott....
2014. dec. 12. 13:30
 19/32 anonim ***** válasza:
100%

édes istenem, megint jönnek a szakemberek...


ellátást nem fizettetnek ki, se sürgősségit, se semmilyent.

A biztosítás megszűnte után még 45 napig jogosult eü szolgáltatásra, ezt követően be kell jelentkezni a NAV-nál, hogy eü szolgáltatási járulék fizetésére kötelezett. Ha nem jelentkezik be, majd ellátást vesz igénybe, alá kell írnia egy nyilatkozatot, hogy az intézmény tájékoztatta a rendezetlen jogviszonyról, majd ezt követően ki kell fizetnie az elmaradt járulékot. De nem az ellátás költségét.


de ne menjünk ennyire előre, még van munkahelye...

2014. dec. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:
Ha kirúg elmehetek munkanélkülire?
2014. dec. 12. 13:33
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!