Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Most mi a jó fenét csináljak?

Most mi a jó fenét csináljak?

Figyelt kérdés

1997.áprilisa óta dolgozom ugyanazon a munkahelyen.

Ez idő alatt csak gyesen voltam és 2x táppénzen(egyszer a gyerekkel)

Ez év nov 25.-én mentem el táppénzre,hívtam a főnökömet,hogy 8.-án kell visszamennem az orvoshoz,utána tudok menni.

8.-án reggel hiv a kisebb főnököm,hogy miért nem mentem be?

Mondtam neki,hogy még most megyek vissza az orvoshoz.

Beosztás szerint 8.-a után csak 12.-én kellett volna mennem.(8.-án sem)

Felhívtam a főnökömet,hogy mondtam neki,hogy csak 8.-a után kell mennem. Ő azt mondta,hogy nem, hanem 8-át mondtam.

Én erre azt válaszoltam,hogy de 8.-ára nem is voltam beírva,és nem szólt senki.

Kérdeztem ,hogy akkor mikor menjek?Azt mondta ma pénteken.

Tegnap egy kolléganőm hívott,hogy hétfőre és keddre be van írva a beosztásban az igazolatlan távollét.

Gondolom ma ki is rúgott volna,de nem mentem be dolgozni,táppénzre mentem.Írásban szóltam mindkettejüknek,SMS-ben,hogy legyen nyoma.

Kirúghat azonnali hatállyal?Ha igen mit tehetek?Igazságtalan a igazolatlan,hiszen nem szólt,hogy mennem kel!!!!!!!Ráadásul hétfőre még van táppénzes papírom.Ha kirúg hová fordulhatok?Akkor nemis kapok táppénzt?????

Ha januártól elmennék terhes táppénzre mit tehetne????


2014. dec. 12. 12:23
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
25%

terhes vagy???? bejelentetted? mert akkor nem rúghat ki, védett vagy!

ha megteheted, menj el nyugodtan táppénzre...

2014. dec. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

Most táppénzen vagyok,de nem terhesség miatt.

Ha minden jól megy dec végén esek teherbe. :)

2014. dec. 12. 12:43
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kirughat.
2014. dec. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim válasza:
100%
ha nem vagy terhes kicsit rossz helyre írtad a gondodat. persze hogy kirúghat. az hogy "majd" teherbe esel ez nem biztos. tehát kezdj el puhatolózni hogy mire készülj.
2014. dec. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

Akkor kirúghat mert még nincs iagzolásod a terhességről. Az hogy a jövőben vmikor az leszel az természetesen nem védettség.

Ha tényleg nem voltál bent, és igazolatlant kaptál és nem tudod igazolni azokra a napokra hogy szóltál, akkor ennyi. Mint munkavállalónak neked kötelességed nyomon követni a beosztást nem a fűnökeid fogják 1esév felhívni a beosztottakat minden nap hogy menjenek be dolgozni. Akkor is kirúghat ha még táppénzen vagy, max később veszed át a felmondásodat.

2014. dec. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Értem,hogy kirúghat,csak az a kérdésem,hogy ha nem jogos(nem szólt,hogy mennem kell)hová fordulhatok,mit csinálhatok? És,hogy ilyenkor jár-e táppénz????
2014. dec. 12. 12:51
 7/32 A kérdező kommentje:
De Ő mondta a saját szavaival,hogy csak pénteken kell mennem.!
2014. dec. 12. 12:52
 8/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem szólt hogy menned kell? Nem is kell neki! Munka törvénykönyve alapján a munkavállaló kötelessége nyomon követni a beosztását. Basszus :) Szép is lenne egy több ezre cégnél minden nap hívogatnbák pl az embereket hogy ki mikor megy. Fenét. Neked kell noymon követni és utánajárni. Tehát jogos ha kirúgnak, munkaügyi bíróságra mehetsz, de te fizeted a perköltséget :s És ők fognak nyerni, mert nem nekik kell hívogatni a munkásokat h ki mikor megy be, hanem neked kell megnézned a beosztást vagy utánakérdezned.
2014. dec. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod bizonyítani hogy azt mondta h pénteken kell csak bemenned és a beosztásba meg be voltál írva csak nem mentél be, akkor megszívtad. Akkor sajnos te voltál a felelős, mert a beosztását mindenki magának figyeli.
2014. dec. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim válasza:
50%
Ha kirúg, és úgy érzed, nem jogos, felkereshetsz egy munkajogi ügyvédet, és pereskedhetsz.
2014. dec. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!