Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen (OKJ) szakmával lehet...

Milyen (OKJ) szakmával lehet elhelyezkedni manapság?

Figyelt kérdés

Ami nem gazdasági, nem emberekkel foglalkozó és nem kell gépeket szerelni?


Csak estin lehet OKJ-n tanulni? :(



21/L


2014. dec. 11. 11:51
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Utolsó. Igen, így van. A szakács hajón nem kap borravalót, de nagyon jó a fizetésük 1300-1400 között van, de oda egy középfokú nyelvismeretet is várnak el. vagy el tud menni felszolgálónak is, ők is nagyon jól keresnek és + még a borravalók, és egy luxushajón a vendégek nem sajnálják a pénzt. Fiatalként ezt kell kihasználni én sajnos erre későn jöttem rá, mert nagyon nem is tudtam erről a lehetőségről és nem biztos, hogy már hajóra 33 évesen kelleni fogok, de még így is van lehetőségem Angliába vagy nem tudom még hova közvetítenek, de Hotelekbe elhelyezkedni egy alap nyelvvel. Persze kell egy alap tőke a kiutazáshoz, meg a közvetítő díj sem olcsó, de ha van lehetőség meg kell próbálni, amit a tanfolyamokra elszórna az ember azt inkább erre kéne.
2014. dec. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

Én 6.éve hajón dolgozok szakácsként... Nálad idősebbek is vannak nálunk,konyhán meg alap angol tudás kell, de sokszor még azt is mellőzik, mivel akkora az emberhiány a szakácsokból.


Nálunk a kiutazást a cég téríti, a tanfolyami és közvetítői díjat a fizetésedből vonják le, arányosan így azt mondom kb. 50 euro kell a kiutazáshoz transzferekhez,amit szintén térítenek, meg az első egy-két hétre ha valami eszedbe jut kint, hogy venni akarsz.


Utána meg úgyis kapod a borravalót.

2014. dec. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
Azt megkérdezhetem, te melyik közvetítőn keresztül mentél ki és melyik hajón vagy? Folyami vagy óceáni?
2014. dec. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Fleet Pro-s vagyok. Hajó változó, de folyami.

Annak idején a Crew Agency-n keresztül mentem ki.

2014. dec. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Oké, köszi! Ő hozzájuk is be fogok nézni, még van 2 közvetítő rajtuk kívül.
2014. dec. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

Most akkor összesítve:


- szakács

- szerelő, "nagyonfiús"

- és gazdasági OKJ-k piacképesek csak.


(Diplomából meg:


- orvosi,

- "igazi" mérnöki

- és informatikai képzések piacképesek csak.)


Lássuk be, ez a szakterületek kis része csak, nem csoda, ha egy fiatalt az első csoportból semmi nem érdekel a másodikból pedig semmire se képes. :/

2014. dec. 14. 15:21
 27/29 anonim ***** válasza:

Igen.


Jó, és mi az ami érdekelne? Mert ha semmi nem érdekel, akkor az azt jelenti, hogy megteheted azt a luxust, hogy xarj az egészre, el vagy látva addig jó. De ha nem lesz már melletted senki, akkor majd kapkodhatsz hogy mit csinálj. Így nem is fogsz megélni, ha semmit nem is akarsz csinálni. Sajnos küzdeni és kaparni kell ma már azért is, hogy egy xar munkahelyed lehessen! Nem viccelek. A takarítói állásokra túljelentkezés van és nem a 8 általános etnikum jelentkezik csak ezekre a posztokra! Te tudod, de gondold át, ha pénzt szeretnél akkor tanulj nyelvet és vagy hajóra menj, vagy külföldre. Jobb lehetőséget én nem tudok. Vagy marad itthon a minimálbéres fo.s munka. Te választasz!

2014. dec. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:

Elég sok dolog érdekel...

Csak nagyon nehéz szakok és pénz sincs rá. Egy rossz szakválasztás nehezen korrigálható.


Ami meg esélyes lenne pénzügyileg és nehézségileg az nem keresett.

2014. dec. 15. 13:11
 29/29 anonim ***** válasza:
Hagyjad a szakokat! Itthon az tud abból megélni, akinek van protekciója hozzá és olyan irányba bedugja valahová. Ha nincs segítséged nem fogsz kelleni sehová, mert több éves gyakorlatot várnak el! Nem érdeklő őket, hogy te az iskola alatt nem tudtál dolgozni, ők elvárják a több éves szakmai tapasztalatot és teljesen mindegy melyik szakmát választod. Ezért mondom, hogy nyelvet kell tanulni!
2014. dec. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!