Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nehéz manapság Németországban...

Nehéz manapság Németországban vagy Ausztriában munkát találni?

Figyelt kérdés

Üdvözlök mindenkit!

Sajnos nekem is elfogyott a türelmem itthon és rá kellett jönnöm, hogy nem tudok boldogulni havi x ezer forintból. Tervem lenne kimenni valamelyik országba ideiglenesen dolgozni. A német nyelvel nincsen gondom mert nagyon szeretem és vizsgám is van belőle. A kérdésem az lenne mivel nem nagyon van kint ismerősöm, hogy nehéz munkát találni? Mondjuk egyenlőre valami betanított munka vagy ehhez hasonló dolog érdekelne. Mert a végzettségem sajnos nem igazán hiszem, hogy "kapós" lenne kint. Környezetvédelmi középiskola és hulladékkezeléssel foglalkozom. Mondjuk egy jobb hulladéklerakó központban is elválogatnám a hulladékokat, de sajnos ami itthon megy arra nem tudok alapozni. Köszönöm a figyelmeteket.

24 ffi



2014. dec. 10. 11:50
 1/5 anonim válasza:

Szia!

Ha beszélsz németül, akkor előbb-utóbb találsz valamit. Tapasztalatból tudom, hogy jobban jársz, ha német és osztrák munkakereső oldalakat nézegetsz, nem az itthoniakat. És pályázni kell rengeteg helyre. Tirolban a vendéglátásban jól fizetnek, bár a szezon már elkezdődött. A végzettségedhez ne nagyon ragaszkodj, bár nem lehetetlen. Szóval tudod: aki keres, az talál...

2014. dec. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Német nyelvtudásod van akkor jól ellehet helyezkedni Ausztriában.


Ajánlom olvasásra, pont mai poszt.


[link]

2014. dec. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kapcsolat nélkül manapság mindenhol nehéz! De lehet szerencséd.
2014. dec. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia!Bár én csak takarítok és elég keveset is keresek,de nekem ajánlottak egy német munkaerőkölcsönző céget,ahova bementem egy délelőtt, mondtam ,hogy szeretnék dolgozni,és 2hét múlva kezdhettem is. Csak pár papírt kértek el lemásolni és ennyi volt. Mondjuk csak emiatt én nem jönnék el otthonról,mert egyedül ez a pénz semmire sem lenne elég!
2014. dec. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
82%

Két hónapja vagyok kint Ausztriában albérletben napi 20 helyre írok. Előzőleg 2X voltam kint OLX hirdetésre jelentkeztem mindkettőnél ráfáztam elment 600.000ft om ezzel fáztam rá.


Cukrász vagyok több év vendéglátós tapasztalattal erős Német nyelvtudással.Minden szakmára jelentkezek nem válogatok.Szakmunkásként sem és a szakmámban sem tudok elhelyezkedni mert nem kapok munkát.Ennek az az oka Török,Román,Cseh, meg minden nemzetiség odament és már tudnak válogatni.Olyan munkákban amit sokan megtudnak csinálni ezer hülye áll már ott is sorba.Februárban megyek haza mert elment az összes pénzem amit az életem folyamán megkerestem.Amit én mindenkinek mondanék maga menjen albérletbe de ha jól beszéli a nyelvet ma már az is kevés.A maradék 750 Eurómmal vágtam neki az albérletnek

munkát azt hirdetnek dögivel csak a legszarabbra is ezer jelenkező van.Ahogy ismerősöm mondta telt ház van.

2015. jan. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!