Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire nehéz Budapesten...

Mennyire nehéz Budapesten állást kapni?

Figyelt kérdés
Jelenleg Romániában élek utolsó évem az iskolában,és ki akarok költözni Budapestre,nekem Magyarország marad az otthonom :) szóval ha esetleg nem sikerülne az érettségi mert előre nem tudhatom úgy milyen esélyem van munkát kapni,és milyet? amúgy én arra gondoltam,hogy elvégzek egy fodrász szakot is.

2014. dec. 7. 17:02
 1/7 anonim ***** válasza:
48%
az aztán a karrier... fodrász
2014. dec. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Itt piszok sokat keresnek.
2014. dec. 7. 17:44
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hol pesten? lol...

üdv a valóságban

2014. dec. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon sok fodrász végzettségű van, akik végzés után tömegesen akarnak bejáratott szalonokban elhelyezkedni. Ez viszont nehéz, kevés a hely, azok pedig nem szeretnek ügyfélkör nélküli kezdőket felvenni.

Saját tőkéből el lehet indítani vállalkozást, de ez rizikós dolog.

Van ismerősöm aki kölcsönt vett fel rá és már hasznot termel, de ő is nehezen kezdett, idő volt, amíg belejött. De sajnos több olyan fodrászt ismerek, akinek a fiókban pihen a papírja és más munka után nézett.

Érettségi nélkül max. betanított munkás lehetsz, még az ügynökös munkák is minimum befejezett középiskolát kérnek.

2014. dec. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

fodrász és fodrász közt is van különbség. Egyik ollót se vette a tanulmányai alatt a kezébe, más meg melózott akár ismerősi körben míg a tanfolyama tartott. Nem mindegy!



#1 Jobb, mintha közmunkásnak állna és az adódból kellene őt is eltartani!

2014. dec. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A fodrász szerintem egy nagyon jó szakma. Persze csak akkor, ha komolyan veszed, nem csak a kötelező minimumot nyújtod. Folyamatosan képzésekre kell járni, fejleszteni magad, az iskola alatt is már hajat vágni.

Az én fodrászom (Pesten) rengeteget keres. Most decemberre nincs már hozzá időpont. Persze az évek alatt kialakította az ügyfélkörét. És nem felkapott szalonban dolgozik. Egyszerűen csak terjed a jó híre és az emberek mennek hozzá. Ha jó fodrász vagy (leszel), nem nehéz ebből megélni.

2014. dec. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az a fodrász akihez járok suli mellett vállal be engem,és nagyonjó 80óta van a szakmában :),és elég sokan jártak hozzá tanulni
2014. dec. 7. 21:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!