Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » FHT felülvizsgálatot megelőző...

FHT felülvizsgálatot megelőző év mettől meddig számít?

Figyelt kérdés

Tavaly, azaz 2013 dec. elején igényeltem fht-t, mert akkor 2013-ban aug.-ig volt munkaviszonyom.

Most kaptam meg a felülvizsgálatról szóló levelet, ami szerint a felülvizsgálat időpontját megelőző egy évben min. 30 napról szóló munkaviszonyt kell igazolnom.

2013 aug.-tól nincsen munkám.

Tehát azt nem tudom, hogy a fht felülvizsgűlatot megelőző 1 év 2013 dec.-től 2014 dec.-ig tart, vagy 2013 jan. 01.-től 2014 dec. 31.-ig.


Azaz, hónapra pontosan számítják az 1 évet, vagy nem????

Mert csupán a 2013-as munkaviszonyomról szóló igazolást tudom csatolni.


2014. dec. 4. 14:01
 1/6 anonim ***** válasza:

A felülvizsgálat dátumától visszafelé 1 év.

2013. decembertől 2014 decemberig.

2014. dec. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Viszont akkor az egész logikátlan, mert ha nekem lett volna munkaviszonyom 2013. dec.-től, akkor jelentenem kellett volna, és nem kaptam volna fht-t 10 hónapon keresztül. Tehát nem volt munkaviszonyom, ezért kaptam folyamatosan az fht-t 1 évig.

A logikus a teljes 2013-as év lenne.

2014. dec. 4. 14:32
 3/6 A kérdező kommentje:
javítás: nem 10, hanem 12 hónapon keresztül
2014. dec. 4. 14:33
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem logikátlan.

Ha lett volna munkaviszonyod, akkor megszüntetik az FHT folyósítását (rövid idejű munkaviszonynál felfüggesztik)

Az FHT megszüntetése után, ha újra munkanélküli lettél volna, ismét be kellett volna nyújtanod a kérelmet az FHTra.

Kivéve az egyszerűsített foglalkoztatást, mert az nem számít ebből a szempontból munkaviszonynak.

2014. dec. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Tehát ha be lettem volna jelentve háztartási munkára min. 30 napra, akkor kaptam volna az fht-t?

Az egyszerűsített munka a lex takarítónő néven futó foglalkoztatás, vagyis a háztartási munka?????


Tehát ezek szerint megszűnik a fht-m, de ha összeszedek 30 nap munkaviszonyt januárban, akkor februárban megint jelentkezhetek fht-ra????

2014. dec. 4. 19:18
 6/6 A kérdező kommentje:

Azt kifelejtettem, hogy ha háztartási munkára lennék bejelentve januárban, az akkor számít munkaviszonynak, ugye ???

Itt olvasom a levélben,hogy "kereső tevékenység - beleértve a háztartási munkát - ..... "

2014. dec. 4. 19:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!