Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem fizet a cég! Mit tegyek?

Nem fizet a cég! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Plázás autómosónál dolgoztam ahonnan elküldtek. Elektronikusan lett a bejelentés amin csodálkoztam is hogy szinte semmit nem kellett aláírnom. 4 órára vannak az emberek bejelentve, tartottak tájékoztatást hogy bárki kérdezi 4 órás a meló, nem kapunk jattot és nem kapunk pénzt borítékba. Elküldtek mert sok az ember, azt mondták pár napon belül szólnak a kilépős papírok miatt meg a pénz miatt, egy hétig nem volt semmi. Telefonáltam de azt mondták majd jövőhét. Ismét telefonáltam de hebeg habog hogy nem érte még el azt aki ezzel foglalkozik. Meddig lehet várni és mit lehet tenni? Érezni hogy teljesen nem érdekli őket és nem foglalkoztak a pénzemmel meg a papírokkal. Csak a műszakvezető számát tudok, nagyobb főnökét nem.

2014. dec. 2. 14:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Kifizetni az utolsó munkában töltött napon kell.


Munkaügyi Felügyelőség és Munkaügyi Bíróság.

2014. dec. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2014. dec. 2. 15:23
 3/5 anonim ***** válasza:
Gratulálok! Nem kaptál munkaszerződést kézhez? Vagy milyen szerződésed van így? Nem is értem, tuti át fognak így verni. Hogy fogod igazolni, hogy náluk dolgoztál?
2014. dec. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Munkaügyi és Munkavédelmi Felügyelőséget ajánlom, ők illetékesek ilyen ügyben eljárni - elsőre.


Mivel a foglalkoztató/munkáltató kötelessége írásba foglalni a munkaszerződést, ezért az még nem jár akasztással, ha nincs. A nagyobb baj az, ha már több hónapja, vagy ne adj Isten, több éve úgy dolgozol, hogy nem írtál alá munkaszerződést, vagy nincs egy a birtokodban. Azt már nehéz "kimagyarázni".

Ettől függetlenülj keresd fel a cég székhelye szerint illetékes felügyelőséget, segíteni fognak!

2014. dec. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
De mivel igazolja, hogy ő ott dolgozott, ha nincs semmi papírja róla ne adj Isten? A munkáltató meg mi van ha mindent letagad? Eleve miért állnak úgy munkába emberek, hogy nincs munkaszerződés? Aztán megy a sírás, hogy nem fizetnek ki. Míly meglepő a mai világban, hogy átverik, aki ostoba. A baj, hogy hagyják az emberek magukat, a munkaadó meg él a remek kis lehetőséggel, ha nem állna munkaszerződés nélkül a sok marha munkába, ez a probléma sem volna. De mivel sok okostojás szó nélkül dolgozik akár ingyen is, ezért elvárják, hogy te ne akarjál munkaszerződést, majd adnak, meg majd kifizetnek és ne akard átszámolni hogy jól fizettek e ki. Szép!
2014. dec. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!