Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan kerestetek állást?

Hogyan kerestetek állást?

Figyelt kérdés

Mennyi idő alatt sikerült találni?

Milyen végzettséged volt?

A végzettségnek megfelően helyezkedtetek el?

Ha nem akkor, milyen munkakörben?

Köszönöm a válaszokat!

2014. nov. 28. 13:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Munkaügyin keresztül, vagy neten keresztül. Ha nincs gyakorlatod nem lesz munkád, ha szerencséd van akkor felvesznek protekcióval. Kb. ennyi. Tök mindegy hány nyelvet beszélsz, hány szakmád van, ha nincs gyakorlatod nem kellesz sehová erre készülj fel! Max. közmunkára tudsz menni.
2014. nov. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én kormányhivatalban dolgozok és protekcióval kerültem ide. Itt szinte mindenki így került ide, enélkül ma már nem megy, de így is kell diploma. Teljesen más diplomám van, mégis elfogadták, ellenben az agrármérnök kolegám, akinek a sulija 10x többet ér a diplomája, mint az enyém nem fogadták el neki. Így lehet, hogy bő nettó 40 ezer van a fizunk között.
2014. nov. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én májusban kezdtem el munkát keresni, október 1-től dolgozom.

Van egy (nem túl sokat érő) diplomám, és beszélek angolul.

Nem konkrétan olyan területen helyezkedtem el, amit tanultam, de azért köze van hozzá.

Ez az első igazi munkahelyem, előtte csak fél évet voltam gyakornok.

Ja, és nem protekcióval találtam munkát :)Profession.hu-n hirdettek, jelentkeztem, kétkörös interjú után engem választottak.

2014. nov. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nyelvszakos diplomával, nulla releváns tapasztalattal, protekció nélkül, szőrmentén szakmába vágó helyen találtam munkát olyan három hét után, most fél éve dolgozom, februártól előléptetés és majd' kétszer ennyi fizu.
2014. nov. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

És a legfontosabb kimaradt, utolsó, mit csináltál a három hét alatt? Az álláskeresési techinkák érdekelnek nagyon, ha lenne egy jó techinkám, nem lennék hosszú ideje álláskereső.

Ahogy látom itt mindenki diplomás, egyelőre nekem egy érettségin kívül nem sok minden van és büdös a gyári munka éhbérért, ahová esetleg felvennének. Változtatni szeretnék, erre keresem a megoldást, legelőször egy stabil munkahelyet, ahol legalább egy picit szeretek dolgozni és nem igényel napi 24-ből 14 órát.

2014. nov. 29. 19:53
 6/8 anonim ***** válasza:

#3-as vagyok..

Most látom, hogy a lényegre nem is válaszoltam :) Hogyan kerestem állást? Én a profession.hu-n, illetve olyan cégek honlapján nézegettem a karrier részt, és jelentkeztem olyan állásokra, amik érdekelnek, és esélyem lehet. Elküldtem a CV-t, vártam, ha hívtak, mentem interjúra. Nem jelentkeztem sok állásra, kb 25-re, de csak olyanokra, ami tuti, hogy nem átverés és kamu, ahol szívesen dolgoznék és legalább 90%-ban megfeleltem a feltételeknek. Hát ennyi, semmi extra.

2014. nov. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Lényegében válaszoltál, leírtad, hogy a hol találtad a hirdetést, ezt már elfogadom válasznak a kérdésre. Köszönöm a kiegészítést! :)

Személyesen keresett valaki állást? Sajnos le vagyok ragadva a netnél, személyesen csak akkor megyek bárhová, ha behívnak interjúra.

2014. nov. 29. 20:37
 8/8 anonim ***** válasza:
Én a személyes álláskeresést csak a kereskedelemben, kisebb üzletekben, vagy esetleg éttermekben, szállodákban látom célravezetőnek. Egy nagyobb cégnél (multinál) esélyed sincs így. A recepción túl nem jutsz. Szóval attól függ, hogy milyen állást szeretnél.
2014. nov. 29. 21:08