Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 20éves vagyok, beszélek...

20éves vagyok, beszélek németül és most csinálok angol középfokú nyelvvizsgát, jelenleg dolgozom és szeptembertől egyetemre szeretnék menni de nemtudom megéri egyáltalán?

Figyelt kérdés

Most ahogy dolgozom és követem a politikát egyre inkább azt látom nincs jövő ebben az országban, azon gondolkodom hogy nyártól fogom magam és elmegyek innen a bús fenébe,németül jól beszélek nyárig pedig összekapom magam angolból is legalább egy középszintre. Szerintetek van értelme még valamilyen felsőbb iskolát végezni itt vagy menjen az ember amíg mehet? Jelenleg vendéglátásban dolgozom, és gazdasági informatikát akarok majd tanulni szeptembertől, de egyre inkább csak azt gondolom hogy nem és nem szabad itt maradni. Vannak barátaim akik külföldre mentek és sírva nevettek amikor meghallották mennyit dolgozok és mennyit keresek...

Örülnék ha egy két külhoni magyar is írna egy két negatív és pozitív oldalt! köszi!


2014. nov. 27. 12:54
 1/3 anonim ***** válasza:
egyetemet felejtsd el, irány külföld, legalább ausztria vagy tovább!
2014. nov. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Vendéglátásból nem fogsz jól megélni Magyarországon.
2014. nov. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Gazdinfó helyett proginfó, aztán Magyarországon is lehet lapátolni a pénzt, az 1-2 éves tapasztalattal rendelkező haverjaim 250-400, a 6+ évvel bírók meg 600+ nettót dobnak haza, van akinek beosztottként jön 1,5 millió a számlájára. Ehhez mondjuk már doktorálni sem árt, de nem elérhetetlen cél.
2014. nov. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!