Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ez mennyire ésszerű "életpálya"?

Ez mennyire ésszerű "életpálya"?

Figyelt kérdés

Sziasztok !


Röviden rólam: elte-ik-ra jártam 2 félévet de rájöttem ,hogy ez mégsem az én pályám,nem köt le a programozás annyira ,mint szerettem volna. Jelenleg értékesítőként dolgozom,ez nagyon megtetszett,de inkább maga az üzleti élet és amit tudni kell róla. Ennél viszont sokkal jobban szeretnék dolgozni és ám fogékony vagyok sok mindenre,ilyen tudással nem nagyon találni itthon jól fizető állást.

Utána néztem külföldnek és a lehetőségek sokkal jobbak beszéljünk itt Angliáról,Ausztriáról,Németországról stb..

Angol,német középfok megvan (németből ez inkább papír mint tudás) ,de szeretnék mindkettőből folyékonyan felsőfokon beszélni valamint írni. Elképzelésem szerint ,két nyelvvel, ilyen fokú tudással megnyílik a világ. Szeretnék több országban dolgozni (fent említettek prio),világot látni és persze pénzt keresni. Mivel a felsőfokú oktatás nem opció ( szeretnék minél előbb kiutazni) ezért szakmunkákon gondolkodtam(hegesztő,hentes,építőipari munkás, tapasztalatokat ,véleményeket szívesen fogadok),de akár anélkül is , további nyelvek tanulásától sem zárkózom el.


A kérdés ,hogy ezeket összegezve,mennyire lehetetlen küldetés vagy mennyire lenne meggondolatlan illetve kivitelezhetetlen?


Köszönöm előre az építő jellegű válaszokat


21f



2014. nov. 24. 19:26
 1/2 anonim ***** válasza:
ez nem eletpalya, ez szopas.
2014. nov. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mármint milyen fokú tudással?

Szakmunkával is lehet igen jól keresni, de kezdetben csak minimálbér és kemény munka vár rád. Később jobb fizetés és kemény munka. Kérdés, hogy valóban jobban szeretnél-e megeröltető fizikai munkát végezni, mint a kényelmes fotelból programozni, amivel külföldön igazán sokat kereshetnél?


A párom közgazdász, nem érdekli, pincérként dolgozott 5 évet külföldön, most végzett víz/gáz/fűtésszerelőként, mert ahogy nézgettük, hiányszakma, szereti csinálni, az adottságai megvannak hozzá és elég jól fizet, több éves tapasztalattal pedig még többet is kereshetne, mint én a diplomámmal a saját szakmámban.

2014. nov. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!