Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » El tudná ezt magyarázni valaki?

El tudná ezt magyarázni valaki?

Figyelt kérdés

Jelentkeznék egy állásra, de nem igazán értem mit jelent a következő két állítás:


"Olyan pályázó jelentkezését várjuk, akinek csak és kizárólag a részmunkaidős munkakörben kíván elhelyezkedni és az elvárásoknak megfelel."


és


"Leendő munkatársainkat egy műszakos, egyenlőtlen munkaidő beosztással folyamatos munkarendben fogjuk foglalkoztatni jellemzően 4.30-24. 00 óra között hétvégi és ünnepnapokon is."


Egy álláshirdetésen belül van a kettő. Csak nem értem hogy ez részmunkaidő, vagy teljes munkaidő, csak pl behivnak 2x 4 órára egy nap, vagy "véletlenszerűen" állítják össze a heti beosztást és hétfőn 4:30ra megyek, ott vagyok 10 órát, kedden 16:00ra megyek és éjfélig vagyok, szerdán nincs munka, csütrtökön csak 4 óra, szombaton meg pl 12 óra? Én igy tudom elképzelni, de nem igazán értem.


Tisztázná ezt valaki?


Köszönöm!



2014. nov. 23. 02:15
 1/4 anonim ***** válasza:
65%
Mindegy. jelentkezz aztan majd interjun rakerdezel.
2014. nov. 23. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
65%

5 + 2-es munkarend az hétfőtől péntekig munka, két nap "pihenő".

A folyamatos pedig nem veszi figyelembe a heti hétvégi 2 pihenőt, tehát a pihenőd hétköznapra is eshet.

Egyenlőtlen munkaidő beosztás pedig annyit jelent, hogy az egyik nap lehet akár 4 óra, a másik nap 6 óra, a harmadik nap 8 óra, aztán 2 óra stb.

Ez attól még lehet részmunkaidős, mivel egy adott időintervallumon belül kell kijönnie a 4 órás munkaidődnek.

A 8 órás egy hónapban 174 munkaórát jelent a törvény szerint. A 4 órás 87 órát. Az össze-vissza óráidnak kell egy hónapra nézve ezt fedniük. A "feletti" rész már túlórának fog számítani.

És "természetesen" nincs műszakpótlék, hiába dolgozol 23.00 órakor...


Az egyik legszemetebb foglalkoztatási rend, én ezeket törvényileg tiltanám.

2014. nov. 23. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
90%
Az elsö annyit jelent, hogy napi 4 órának megfelelö idöre van bejelentve (azaz "félnaposra"), de ezt az óraszámot nem napi 4 órában dolgozza le, hanem amikor szükség van rá, és ez lehet adott esetben akár egy ünnepnapon 4.30-tól 24 óráig is, utána meg esetleg több napig semmi.
2014. nov. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
67%

"...akinek csak és kizárólag a részmunkaidős munkakörben kíván elhelyezkedni és az elvárásoknak megfelel."

Hat, attól aki így fogalmaz (vélhetően ez az okosabb a többi között) attól ne nagyon várjál csodát és tisztességet! Az ilyen zavaros hirdetések sokszor azért vannak így megfogalmazva, hogy utána ne tudjál reklamálni, és ne légy tisztában az elszámolással...

Valóban be kéne tiltani az ilyet!

2014. nov. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!