Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi lenne az az összeg...

Mennyi lenne az az összeg amiért akkor is elmennél dolgozni, ha nem lenne muszáj?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy eddig még nem nagyon dolgoztál, és most sem "kötelező", mert pl. annyit örököltél hogy életed végéig nem kéne dolgoznod.
2014. nov. 22. 18:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha annyit örökölnék, hogy életem végéig elélnék belőle, akkor nincs az a pénz, ami munkára motiválna, hiszen minek kellene még több pénz? Akkor legfeljebb olyan munkát végeznék, amit annyira szívesen csinálok, hogy akár ingyen is azzal tölteném az időm.
2014. nov. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez attól függ mennyit "örököltem".


Teszem azt örököltem volna 100 millió forintot. Ennek a tőkejövedelme durván 500e körül lenne havonta. Ez esetben 4-500e-ért is "elmennék dolgozni", mert azért ez nem egy akkora összeg, amivel biztosnak érezném a jövőmet.


Ha mondjuk tegnap megnyertem volna a 40 millió eurót a lottón annak havi 50 millió forint körül lenne a tőkejövedelme. Akkor már nem lenne az a pénz, ami motiválna.

2014. nov. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Pontosan, ahogy az előttem szólók írták: ha veszettül sok pénzem lenne, akkor nem azért dolgoznék, hogy pénzt keressek, hanem hogy valami értelmeset és érdekeset csináljak.
2014. nov. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha nem volna muszáj dolgozni, akkor bármennyiért elmennék, de csak és kizárólag olyat, amiben örömömet lelem. Nem is biztos, hogy munkahely lenne, hanem önkénteskedés, de mennék és csinálnék valamit.

Az idő semmit sem ér addig, amíg "korlátlan" mennyiségben áll rendelkezésedre, saját bőrömön tapasztaltam anno. Baromi hamar meg lehet unni a semmittevést :P

2014. dec. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!