Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek mit csináljak?

Szerintetek mit csináljak?

Figyelt kérdés

Szeretnék cnc gépkezelőként dolgozni, de minden céghez tapasztalat kéne... ahova meg nem kell azok olyan cégek mint a Sanmina amik agyonhajtják az embert. A felvételin tolómérővel kellet 3x mérnem 1x szögmérővel és kérdeztek a tolóméterről és így felvettek volna CNC élhajlítóra gépkezelőnek. De én visszamondtam, mert egyáltalán nem tetszett maga a cég és nagyon sok fekete is volt ott.

Szerintetek hogyan kellene tapasztalatot szereznem? ha ilyen helyeken nem akarok dolgozni.



2014. nov. 20. 20:43
 1/6 anonim ***** válasza:
33%
szerintem várd meg, még felvesznek valahova igazgatónak :-)
2014. nov. 21. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%
Pedig muszáj lesz, minden szakma ilyen sajnos.
2014. nov. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%
UBW-Zrt szigetszentmiklós.oda felvesznek kezdőként is,még örülnek is neked hogy találnak valakit nettó:850 Ft-ért! elérhetőség a honlapjukon.
2014. nov. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
54%
Szia! Első kérdés: Hagyományos esztergán dolgoztál valaha, tisztában vagy a késekkel, élszögekkel, fúróköszörüléssel, lapkafajtákkal, anyagminőségekkel stb? Mert ha ezeknek hiányában vagy, akkor szerintem ne akarj azonnal cnc-vel foglalkozni. Bár ha neked elég a zöld gomb, akkor próbálkozhatsz itt-ott, valahová csak becsúszol. Nem bántani akarlak, de ez az igazság.
2014. nov. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hagyományos esztergán 1. évben dolgoztam heti 6 tanórát + a nyári gyakorlat. Néha néha külsős gyakorlaton is oda küldtek, de suliban és gyakorlaton is lapkás kések voltak a hagyományos esztergához is. így kést köszörülni nem kellet, nem is tudok. az élszögeket természetesen meg kellett tanulnunk. fúró köszörülés az megy. Lapkafajtákkal tisztában vagyok, egyszer külsős gyakorlaton rám bízták hogy mérjem fel kinek mennyi lapkája van miből mennyit kell rendelni, akkor nagyon jól meg tudtam tanulni és a katalógusból is nekem kellett összeválogatni őket. azóta sikerült elhelyezkednem egy kisebb céghez, ahol egyedi gyártás van. egy heidenhain vezérlésű megmunkáló központon dolgozom. a fizetésem nem a legjobb, 800 ft + a délutános pótlék, de 2-3 évet kihúzok így és irány külföld.
2015. febr. 7. 19:22
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem olyan rossz kezdőként a 800ft.-főleg ha ez nettó.!?
2015. febr. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!