Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a véleményetek erről az...

Mi a véleményetek erről az interjúról?

Figyelt kérdés
Voltam ma egy állás interjún egy KFT –bél. Kis cég 10 en dolgoznak összesen a cégnél. A cég tulajdonossal volt az interjúm. A beszélgetés végén azt kérdezte, ha rám esne a választása, akkor beleegyeznék, e családlátogatásba szeretné megismerni a családom. Meglepődtem és azt mondtam, hogy igen. Amit most nem tudok, hogy az valójában, hogy erre a kérdésre mi a helyes válasz. Az lenne kérdésem hozzátok, hogy voltatok már ilyen helyzetben? Mennyire szokványos ez kérés? Mi a véleményetek erről?
2014. nov. 17. 16:03
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
családias cég
2014. nov. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
El sem tudok képzelni olyan helyzetet, hogy egy munkaadónak ismernie kéne a családi háttered, ez nagyon fura.
2014. nov. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmi titkolnivalóm nincs a családommal kapcsolatban, de egy ilyen kérdés nálam kizárná a céget azonnal, és keresnék mást. A magánéletemhez annyi köze van a cégnek, amennyit én jónak gondolok megosztani a kollégáimmal.
2014. nov. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

(2-es vagyok)


Először én is ezt gondoltam, de végülis ez nem a feltétele vol a munkavállalásnak, és engedélyt is kért. Talán naivitás részemről de abból ami itt elhangzott, talán csak annyit akart a főnök, hogy jobban megismerje az alkamazottjait. Ahogy mondjuk kávézás/cigizés/ebédelés vagy akár munka közben is beszélgettek kicsit egymással.


Vagy lehet hogy a kérdező dögös vörös, és a főnök azonnal be akar kéredzkedni a hálószbájába :)

2014. nov. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

" talán csak annyit akart a főnök, hogy jobban megismerje az alkamazottjait"

CSALÁDLÁTOGATÁSSAL? bakker, ne vicceljünk.

2014. nov. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Kéne ismerni a teljes story-t.A semmiből odamondta h "beleegyeznél, e a családlátogatásba" ?

Vagy ez előtt már szó volt bármilyen kérdés kapcsán a családról?!Mert nem mind1.Illetve az sem h milyen hangnemben/hangsúllyal mondta.

Én ha ilyet kérdeznék, nem gondolnám komolyan, h el is megyek.

2014. nov. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Olyanról már hallottam, hogy a Vállalat főnöke meghívta az alkalmazottat egy vacsorára, hogy kellemesebb körülmények között beszélgessenek és jobban megismerjék egymást de azt, hogy a munkaadó akar a munkavállaló házába elmenni, furcsa. Én nem bíznék meg benne.

Én is a "dögös vörös" opcióra gondolok :D

2014. nov. 18. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyszer voltam egy "interjún", egyéni vállalkozó lehetett a hapsi, de már ebben sem vagyok biztos. A lakására kellett mennem, egy régimódi, kopott bútoros, külvárosi részre. A monitor egy dohányzóasztalon volt, a billentyűzet egy széken. Úgy kellett gépelnem, hogy az ágyon ülve a billentyűzetet az ölembe vettem. Begépeltem pár dolgot, meg volt velem elégedve. A végén megkérdezte, hogy ha ő úgy kérné, jönnék éjszaka is dolgozni? Mondtam, hogy nem.

Az "interjú" után nem rám esett a választása, viszont kb. 2 hét múlva felhívott, hogy a másik lány nem vált be, és neki sürgősen kellene a munkaerő, és én olyan nagyon ügyes voltam, felvesz. Mondtam, hogy köszönöm, de már nem érdekel a dolog. Szabályosan könyörgött, de olyan kellemetlen és visszataszító volt az a helyzet, vajon mit csinált egy fiatal lánnyal (én akkor 19 éves voltam), ami miatt az 2 hét után lelépett?

Szóval nem, szó sem lehet arról, hogy egymás lakásán kezdjünk egy munkakapcsolatot. Egyébként sem szabad a munkát a magánélettel keverni, de ha időközben kialakul egy baráti viszony, akkor már lehet szó arról, hogy otthon is meglátogatjátok egymást.

De ezt nem szabad erőltetni, szerintem nagyon kellemetlen lenne. Nekem legalábbis mindenképp, ha a főnököm megjelenne nálunk.

2014. nov. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Nem hiszem ,hogy a dögös vörös elmélet jó mert barna vagyok..

Arra is gondoltam így utolag ,hogy lehet csak arra volt kiváncsi ,hogy mennyire vagyok rugalmas..

A férjemnek elmondtam : Sokat beszéltünk róla .és ő azt mondta ,hogy rendben van ha családlátogatost szeretne azt csak is semleges terülten ne a lakásunkba jöjjön. Végül is nem ismerjük .. Ha ez nem tetszene neki akkor max ha nem rám esik a választása tovább keresek. Azért mondtam igent mert meglepödtem..

2014. nov. 18. 08:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!