Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Külföldre mennyire érdemes menni?

Külföldre mennyire érdemes menni?

Figyelt kérdés
fiatal párként szeretnénk pénzt keresni a jövőnk megalapozására, gondoltunk rá hogy kimegyünk pár évre külfödre. Tanácsokat szeretnék kérni hova érdemes menni?
2014. nov. 17. 15:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Beszéltek nyelvet? Van pár százezretek, esetleg 1-2 milliótok az indulásra? Külföldön sem feltétlenül fogjátok betegre keresni magatokat, jellemzően az élet is drágább kint.
2014. nov. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Próbálkozzatok vendéglátással, ha van rá lehetőségeket és kompetenciátok.

Ott a jobb helyeken van szállás és étkezés biztosítva, így havi 2000 eurót félre tudtok tenni. Indulónak meg elég 2-300.00 Ft, ha kell egyáltalán.


Mi 6 év után most térünk haza gyerekszületéssel, ház + kocsi vásárlással és egy megalapozott itthoni élettel a zsebünkben, úgy hogy közben bejártuk Európát és sok kapcsolatra szert tettünk.

2014. nov. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

2-300e Ft mire elég? Lakhatáskor kell kaució, kell enni, és nem talál mindenki azonnal munkát. Ha meg talál hamar, az sem fizet azonnal.


Itt Dániában minimum 1,5 millió kell a kezdéshez.

2014. nov. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egy haverom Dublinban egy gyorsétteremben dolgozik. Havi nettó 1100 eurót kap, több mint a fele mindig megmarad neki, semmilyen végzettsége sincs (csak érettségi), "csak" nagyon jól beszél angolul, kb. 400 ezerrel forinttal vágott neki, mert a szállás drága, de a 2.hónapban már munkát talált.

Egy másiknak szintén nincs végzettsége, Londonban egy étterem konyháján mosogat és takart havi 900 fontért.

2014. nov. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
*takarít
2014. nov. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azokat a helyeket írtam, ahol a szállás és étkezés biztosítva van, nyilván nem véletlenül,hiszen így a teljes nettó fizetésük megmarad + a borravalóból tudnak költeni is magukra.
2014. nov. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszönöm :) énis ilyen takarítás/mosogatásra gondoltam ha más nemis. én környezetvédelmi technikus és cukrász vagyok párom pedig fényező és a számítógépekhez nagyon ért. nyelvet sajnos nemjól beszélünk, de az nem minden esetben kell jól beszélni úgy hallottam ismerősöktől.

tudom hogy ott sem fenékig tejfel az élet, de talán picit jobb mint itt :)

2014. nov. 18. 15:05
 8/8 anonim válasza:
nekünk nagyon jó buli volt még találkoztunk 2 magyar nénivel is
2014. nov. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!