Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha jelentkezek munkaügyi...

Ha jelentkezek munkaügyi központba mire számítsak?

Figyelt kérdés

Elküldenek-e közmunkára dolgozni? Kell-e vezetni az álláskeresésemet? Ha igen, azt interjún meg kell-e mutatnom?

Mire számítsak? Milyen előnyei és hátrányai lehetnek?

Van diplomám, január óta keresek munkát. Most tudtam jelentkezni egy tanfolyamra, de mivel 24 éves vagyok, így csak estire. Beiratkozás után derült ki, hogy a képzés nem ingyenes és diákigazolványt sem adnak. Ez havi 40 000 Ft kiadást jelent (utazás + a tanfolyam).

Olvastam a MÁV honlapján, hogy képzésben résztvevő munkanélküliek 90% kedvezménnyel utazhatnak. Így kb 25 000 Ft lenne a kiadásom (a 40 000-et nem biztos, hogy meg tudjuk finanszírozni). Ehhez az utazási kedvezményhez kell a Munkaügyi Központ igazolása. Milyen következményekkel jár, ha jelentkezek a Munkaügyi Központnál?



2014. nov. 14. 16:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Kapsz egy ügyintézőt, meg egy kis füzetet, amibe mindig kapsz újabb időpontot, amikor járni kell hozzá, ne számíts nagy csodákra... Gépbe tud nézni munkákat, illetve nem küld el közmunkára, ha nem akarsz menni.

A TB miatt mindenképp érdemes lenne elmenned, mert azt is zsebből kéne kifizetni, de ha regisztrált munkanélküli vagy 1 évre elintézi az önkormányzat.

Segély meg azt hiszem 1 év regisztrálás után jár.

A többit meg elmondják ott, mint mondtam, ne számíts nagy csodákra... a tb miatt érdemes elmenni.

2014. nov. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Elküldhetnek, de máshova is kiközvetíthetnek.

Már nem szokták kérni az álláskeresés vezetését, de amíg kérték, az állásinterjún akkor sem kellett megmutatni (nem tartozott rájuk, hogy hol voltál azelőtt álláskeresésen)

A TBdet a járási hivatal rendezheti, ha szociális és vagyoni helyzeted alapján rászorulónak minősülsz.

1 év regisztráltság után kérelmezheted az FHT-t (akkor viszont valószínűleg be is hívnak közmunkára, ha addig még hívtak be)

A MÁV honlapján található tájékoztató igaz ugyan, de esetedben ez nem járható út, mert a munkaügyi csak olyan tanfolyamra ad igazolást a kedvezményes utazáshoz, amelyiket ő szervez. Mivel te nem munkaügyis tanfolyamon veszel részt, nem jár neked az utazási kedvezmény.

2014. nov. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!