Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi értelme van az állam...

Mi értelme van az állam szempontjából pályaelhagyókat, diplomás munkanélkülieket képezni?

Figyelt kérdés
2014. nov. 10. 17:47
 1/7 anonim ***** válasza:
67%

Mert honnan tudnák, ki lesz a pályaelhagyó? Bárkinek megváltozhat az érdeklődési köre. Forgassa vissza az időt, vagy mi?

Diplomás munkanélküli meg szintén bárki lehet. Nyilván vannak is olyan szakok, amik nem sokat érnek, de sok ember saját maga tehet a sorsáról.

2014. nov. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Olyan pályaelhagyóra gondoltam, aki azért hagyta el a pályát, mert nem tudott benne elhelyezkedni.
2014. nov. 10. 19:16
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az elmúlt pár évben több mint 10 ezer emberrel kevesebb ember ment felsőoktatásba, mi kell még? Ja és mind ezt úgy, hogy semmilyen más alternatívát nem kínálnak cserébe, maximum közmunkát.
2014. nov. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szakmunkásból állítólag hiány van, mialatt vagy 20 szak kvázi értelmetlen.
2014. nov. 11. 18:56
 5/7 pzoltan74 válasza:
100%

Az, hogy egy felsőoktatási szak értelmetlen, szerintem egy dolog, sajnos valóban jelenség az egész felsőoktatásban, hogy bizonyos szakok, tantárgyak csak néhány oktató munkahelyének megtartása illetve oraszámának biztosítása okán léteznek, ez a felsőoktatás tudományos érintettségéből adódik. Ugyanakkor a világ más sarkaiban sincs ez máshogy, csak idehaza jobban feltűnik, mert intenzívebb a pénz elszívása a gazdaságból, és erősebb közelmúlt gazdaságpolitikai öröksége.


A másik kérdés az, hogy a felsőoktatást leginkább a jobb megélhetés, életminőség, illetve munkakörülmények reményében választják az emberek. Ez az elvárás aztán vagy beigazolódik vagy nem. Illetve sok esetben azért, mert mikor nekiindulnak, még nincs konkrét elképzelésük arról, hogy mivel szeretnének foglalkozni, de a képességeik érzésük szerint adottak egy diploma megszerzéséhez.


De tény, hogy akár hiány van szakmunkásból, akár nem, nemhogy érettségi, de diploma nélkül sem könnyű munkát találni, főleg stabil háttérrel, legálisan bejelentve.


Ugyanakkor azt gondolom, a konkrét kérdésre visszatérve, hogy a munkanélküliség nem diploma kérdése, aki nagyon akar dolgozni, az előbb-utóbb feltehetőleg fog is. Az államnak nyilván nem érdeke a képzésbe befeketetett pénz elherdálása, ez a választás az adott egyén döntésének, vagy a munkaerőpiaci igények változásának következménye.


Viszont valóban, az egyetemi és főiskolai szakok létszámát és a képzés tartalmát a jobban és dinamikusabban a munkaerőpiaci igényekhez kellene alakítani.

2014. nov. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, elhelyezkedik a diplomás, de nem szakmában, innentől minden elvesztegetett...
2014. nov. 16. 17:11
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem elvesztegetett, csak Magyarországon él az emberek fejében ilyen kép a felsőoktatásról. A felsőoktatásnak nem a piaci igényeket kell kiszolgálnia, főleg úgy, hogy a piac hónapról hónapra/évről évre változik, egy felsőoktatási képzés pedig min 3 éves.

Másrészről pedig a jelenlegi kormány pont azt csinálja amire te most a melledet vered. Folyamatosan csökkentik a bejutási lehetőségeket a felsőoktatásba, ezért egy csomóan olyan szakra mennek amihez semmi affinitásuk, főleg műszaki és IT irányba. Aztán lehet megnézni, hogy évente hányan buknak ki az ilyen szakokról. Ennyi értelme van erőltetni a bigott hülyeségeteket.

2014. nov. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!