Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állás interjún, amikor kérdezi...

Állás interjún, amikor kérdezik, hogy milyen fizetésre gondoltam, én mondjam előbb, vagy inkább visszakérdezzem, hogy ők mire gondoltak?

Figyelt kérdés

Elsőre mondtak nekem 500 Ft órabért. Én mondtam, hogy nem biztos, hogy elvállalom. Később telefonáltam, hogy szeretnék még az órabérről beszélni, mondták, hogy rendben, találkozzunk hétfőn.

Ha megkérdezik, mit szeretnék, visszakérdezek, hogy mennyit tud ajánlani, vagy inkább én mondjak összeget?


Fogalmam sincs, hogy jöhetek ki ebből legjobban.


2014. nov. 9. 23:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
kérj annyit, amennyiért elvállalod. Ennyire egyszerű...
2014. nov. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

csak nem tudom, hogy szokták ezt megbeszélni.

Mi van, ha én mondok előbb mondjuk 600 ft-ot, akkor ő már nem fogja mondani, hogy 700-ért is felvett volna.


Na mindegy, majd kiderül!

2014. nov. 10. 09:03
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
de hol érdekel téged, hogy 700-ért felvett volna, vagy sem, ha neked 600-ért is megéri? Mondj annyit, amennyiért megéri neked. Mondjuk ha 500-at mondtak, nem fogadtad el, és utána még te telefonálgatsz, hogy mégis beszélgessetek, nos, ez kellőképpen rontja az alkupozíciódat, én a helyükben 450-et ajánlanék, aztán na jó, rendben, kegyelemből mégis megadnám az 500-at.
2014. nov. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

az a helyzet, hogy kellek nekik, mert nincs ilyen végzettségű a közelben. Plusz ő kért valamit, amit nem csinálhatok a munka mellett, és ennek fejében kértem emelést.

Azért telefonáltam, mert megbeszéltük, hogy mikor hívjam. :)

2014. nov. 10. 13:23
 5/11 anonim ***** válasza:
Na mindegy, elég érdekes úgy áruba bocsájtanod valamit, hogy nem tudod, mennyit kérsz érte. Mintha kimennél a piacra az almáddal, odamennének, hogy 500-at adnak érte, te meg "nem tudom, hogy odaadom-e annyiért", és most arról kérdezel, hogy mennyit kellene kérned érte, mert lehet, hogy tehetős az illető, és kifizetne 700-at is... Az isten szerelmére, tudd már, hogy mit akarsz! Addig felesleges kimenned a piacra, csak idegesíted a vevőjelölteket! Tedd ki a táblát, hogy 1000 az alma, mert nincs más árusnál! Kész! Ha egyszer tudod, hogy úgyis kellesz nekik!
2014. nov. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

1: Mondd meg hogy nem mondod, tegyenek ajánlatot.

2: Mondj egy olyan összeget, ami nyilvánvalóan sok, azzal hogy ha ez sok, akkor tegyenek ellenajánlatot.

2014. nov. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Na mi volt?
2014. nov. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

5: kezdő vagyok, és nem tudtam, mennyi reális.

Mostmár van rálátásom. :)


Ahogy találkoztunk, a főnök kezdte a beszélgetést, és rögtön mondta, hogy 55

2014. nov. 11. 22:54
 9/11 A kérdező kommentje:

...550-et tud ajánlani, egyenlőre többet nem, de pár hónap múlva beszélhetünk még erről.

Úgyhogy gyorsan elmondta a lényeget.

2014. nov. 11. 22:55
 10/11 anonim ***** válasza:
Fordítok: a beszélhetünk még erről, azt jelenti hogy 550 órabér max és itt a vége. Örökre. Főleg ezen a rátán.
2014. nov. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!