Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem hajlandó tenni az...

Miért nem hajlandó tenni az emberek jelentős része a diplomáért?

Figyelt kérdés
2014. nov. 9. 18:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Miért kéne?
2014. nov. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%
Miért, talán előrébb lesznek a diplomájukkal? Főleg, ha olyan szakot választanak amit nem is szeretnek és nem is abban a szakmában szeretnének dolgozni?!
2014. nov. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
hát minek választanának olyat?
2014. nov. 9. 21:01
 4/13 anonim ***** válasza:
39%
Miért? Mert ha olyat választ, amit szeretne azzal ugyan olyan minimálbéres munkás lesz, mintha nem lenne diplomája... vagyis feleslegesen pazarolt el X évet az életéből, ugyanis a diplomájával nem jutott előre.
2014. nov. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
csak ilyen nem létezik ;)
2014. nov. 9. 21:52
 6/13 anonim ***** válasza:
56%

diploma :-)

500e-t keresek nincs diplomám :-)

2014. nov. 10. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
61%

Néhány évvel ezelőtt elkezdtem az egyetemet olyan szakon, amit szerettem, amiben jó voltam.

Családi okok miatt 1 év után ott kellett hagynom, elmentem dolgozni. Nagyon hiányzott, be akartam fejezni, gondoltam, újra felvételizek. (Ezen a szakon nem volt, és most sincs levelező)

Azóta is ugyanazon a munkahelyen dolgozom, már több éve.

Az egyetem kimaradt, nem felvételiztem újra, és csak ennyi év elteltével látom, hogy milyen jól tettem:

sok éve van munkám, keresetem. Az egyetem alatt nem végezhettem volna ezt a munkát: 8-16 munkarenden irodai meló. Max. diákmunkáim lettek volna, azokból meg nem tartom el magam, nem veszek lakást.

Épp a pénz miatt hagytam ott anno, nagy szükségünk volt rá...

Szóval van a tágabb családban egy személy, aki ugyanerre a szakra (is) járt évekkel ezelőtt. Sok éven át tanult, ma már családanya, és 3 diplomája van. Tudom, hogy ez nem ritka, de most jön a lényeg:

én már pár éve 130-140 ezret kerestem nettóban, amikor ő épp a 3. diplomájának megszerzése közben nettó 90!!! ezret vitt haza, mindezt már gyerekek mellett.

a szakot szándékosan nem írom, de a lényeg, hogy ő sérült gyerekekkel foglalkozik. erre kapta a 90 ezret. ha ma többet keres, az csak az adókedvezménynek köszönhető. ennyit a 3 diplomáról.

én diploma nélkül időközben kaptam fizetésemelést, egyéb juttatásokat. hol tartanék most, ha az a 4-5 év kiesik az egyetem miatt, és azokba az években csak a helyi műanyaggyárban tudtam volna elhelyezkedni délutános vagy éjszakás diákmunkán? Mert mint említettem, az irodai munkarend kiesik, hisz ha nem jártam volna be, nem mehettem volna vizsgázni sem.

2014. nov. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
az állami szvéra tényleg nem egy karrier, viszont te simán tehetnél egy közgázdiplomát és nem csak 140 nettót keresnél
2014. nov. 10. 09:40
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves #4: Más is tud Osztrákiában kamionozni meg henteskedni, ettől még nem igazán leszel menő.


Diplomát szerezni természetesen érdemes, csak nem közszférában kell elhelyezkedni szocpeddel, mint #7 említi az ismerősét, hanem versenyszférában, és a legjobbak közé kell kerülni. Ebben az esetben egy diplomás összehasonlíthatatlanul jobb esélyekkel indul, mint egy alacsonyabb végzettségű.

2014. nov. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
73%
9-es! Épp erről írt valamelyik hozzászóló, hogy vagy választ az ember olyan diplomát és munkát amit utál, undorral jár be dolgozni, de keres vele, vagy választ olyat, amiben jól érzi magát, tehetséges, de felkopik tőle az álla. És aztán ott van az "arany" középút, amikor szerez magának egy jó állást, ami ugyan nem álommeló, de szerethető, diploma se kell hozzá, és még jól is keres.
2014. nov. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!