Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Menjek gyárba vagy várjak még...

Menjek gyárba vagy várjak még hátha lesz jobb munka? L/20

Figyelt kérdés
Júniusban végeztem a sulival, érettségim meg szakmám van. Egy faluban lakok ahol semmi munkalehetőség sincs, közeli nagyvárosokban sem találok munkát mert mindig azt veszik fel aki közelebb lakik. Már nagyon zavar, hogy nincs munkám, kezdek depressziós lenni, fogytam is sokat, ismerősökkel, rokonnak is félek találkozni, mert mindenki azt kérdezi van-e már munkám. Egyedül gyárba vennének fel, de a szüleim azt mondják ne menjek, nem azért tanultam.

2014. nov. 4. 13:16
 1/9 anonim ***** válasza:
menj gyarba, aztan ha adodik jobb, meg mindig valthatsz.
2014. nov. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%

Én másképp gondolom, mint a szüleid.


1. Ha dolgoznál és pénzt keresnél, lelkileg helyrerázódnál. Éreznéd, hogy fontos vagy, hogy megállod a helyed az életben.


2. Attól, hogy dolgozol, még nem kell abbahagynod az álláskeresést. Lehet, hogy egy év múlva találsz egy jobb állást. De addig is pénzt keresnél, hasznosnak éreznéd magad, nem utolsó sorban pedig állásinterjúnál is jobban mutat az, hogy munkaviszonyod van, nem pedig otthon csücsülsz hónapok, évek óta.

2014. nov. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
30%

Ha nagyon szükséged van a pénzre az minden szabályt felülír, menj gyárba.

Ha nincs annyira szükséged hallgass a szüleidre a nagyon kevés normális gondolkodású emberek közé tartoznak ebben az országszerű valamiben.

Ha elmész gyárba nagyon fog frusztrálni hogy egy olyan munkát végzel ami nem a képességeidnek megfelelő, nem ezért tanultál.

Ha elmész gyárba nagyon fog frusztrálni hogy annyi pénzt kapsz mint a 8 általánost akár be sem fejező munkások.

Valamelyik nagyokos azt írta itt hogy a cv-ben jobban mutat a gyár mint a semmi. Igen mert a jövőbeli munkáltatod azt látja hogy mennyire kiszolgáltatott vagy, bármilyen munkát képes vagy elvállalni. Ebből az lesz hogy te leszel a munkahelyeden a csicska aki bármit megcsinál mert függ a fizetéstől. Vagyis bólogató kiskutya leszel, előléptetni, magasabb fizetést adni nem fognak mert minek hiszen te egy alacsony bérért hajlandó voltál a gyári munkára is. A másik ami ebből következik az önbecsülés hiánya. A döntés a tiéd. Egyébként ha tudsz menj el ebből az országból de ne mosogatni.


A sok bólogató kiskutyának csak annyit hogy nyugodtan le lehet pontozni.

2014. nov. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

#3 meg is kaptad a lepontozást. Gondolom te is a díszpinty diplomások közé tartozol, aki az asztal mögül dirigál a sok kis bólogató kutyának, akik hangya módjára felépítik neked a cégedet.


egyszer a csenevész életed alatt gondolj bele, hogyha ezek a bólogató kiskutyák nem lennének, akkor te nem öltözködnél, nem ennél, nem lenne villanyod, nem lenne gáz a házadban sem meleg víz. Ugyanis minden multicégnél ilyen kis bólogató kutyuskák vannak.

2014. nov. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Milyen szakmád van? Gyárban biztos lenne munka?


Sajnos Magyarországon ilyen a helyzet. Nekem rengeteg ismerősöm hasonló helyzetben van. Szintén vidéken élek és a közeli városban van két gyár. Rengetegen járnak oda fiatalon (pincér, szakács, eladó, gépésztechnikus, asztalos, karosszérialakatos, grafikus és cukrász szakmákkal). Akiket nem vettek fel azok vagy otthon ülnek vagy, ha nagyon be kell segíteni a családban akkor közmunkán vannak.


Én csúsztam 1,5 évet, ezért az érettségivel, ezért még van 1 évem a szakmából, de már előre félek. Estire járok jelenleg, ezért teljes munkaidőt nem tudnék vállalni, részmunkaidős állásra pedig sehol sem vettek fel.

Hihetetlen kilátástalan a helyzet itthon pályakezdőként. Nekem amint lesz munkám rögtön spórolni fogok amennyit csak tudok és amint össze jött elegendő pénzt kimegyek külföldre.

2014. nov. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Ha dolgoznál és pénzt keresnél, lelkileg helyrerázódnál. Éreznéd, hogy fontos vagy, hogy megállod a helyed az életben."


Szépen hangzik, akkor ha olyan munkát talál az ember, ami érdekli, megfizetik, van előre lépési lehetőség. Lassan egy éve közfoglalkoztatottként dolgozom, mert más lehetőség felénk sincs, főleg kisgyerekes anyukaként meg még annyi sincs. Nem érzem magam tőle fontosnak, inkább egyre frusztráltabbnak és depressziósnak, hogy milyen mélyre süllyedtem, minden reggel egyre nehezebb bemenni, de csak a gyerek miatt csinálom, ha nem lenne már elmentem volna ebből az országból. Közben folyamatosan keresek rendest állást, de sehol semmi, még árufeltöltőnek sem kell az ember.

2014. nov. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nem lesz jobb munka. munkára sosem várj, a jelenlegi munkahelyről válts. vagy elvállalod vagy éhenhalsz.
2014. nov. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Teljesen átérzem a helyzeted... Én is júniusban végeztem, és kb. 3 hónapig nem találtam semmit sem. Már úgy volt, hogy én is gyárba megyek dolgozni, mert rájöttem, kell valamit kezdjek magammal... De aztán végül is sikerült elhelyezkedni egy jó helyen, igaz nem a szakmámban. Szerintem ne várj, a sültgalamb nem fog a szádba repülni, kezdetnek szerintem egy gyári munka is megteszi, némi pénzed lesz, és hidd el lesz majd jobb annál! Így tönkre fogod tenni magad. Tudom, hogy sokszempontból rossz, hajnali munkakezdés stb, hidd el tudom milyen, én 7:00-kor kezdek, hogy előbb végezhessek, pedig irodán dolgozom! Ne add fel, és sok sikert kívánok!
2014. nov. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó köszönöm szépen, én is sok sikert kívánok neked! :)
2014. nov. 13. 14:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!